Левски победи с 2:0 Витоша Бистрица в мач от 19-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Головете за "сините" вкараха Паулиньо в 24-ата минута и Станислав Иванов в 60-ата. Успехът можеше да е доста по-изразителен, но Фелипе Нашименто и Дени Алар изпуснаха от чисти позиции.

Гостите също имаха своите шансове да отбележат, а в игра за Левски се завърна Станислав Костов, който е готов на 100% след тежката контузия, която го мъчеше с месеци.

С победата 26-кратният шампион на България съкрати на 5 точки изоставането си от лидера Лудогорец, който вчера направи 1:1 с Черно море в Разград. Витоша остава на последната 14-та позиция с едва 5 т.

Вижте пълното класиране в efbet Лига

В следващия кръг Левски има тежко гостуване на Локомотив Пловдив, който се намира на 3-то място в класирането. Витоша пък приема Ботев Пловдив.

Петър Хубчев направи доста промени от мачовете с Берое (1:1) и Черно море (1:1), срещу които заложи на еднакви единадесеторки.

Той не можеше да разчита на Иван Горанов, Кали Тиам и Найджъл Робърта. Техните места заеха съответно Ивайло Найденов, Фелипе Нашименто и Франко Мазурек. Дени Алар беше върнат на обичайната си позиция като централен нападател.

Енгибар Енгибаров заложи на дефанзивна схема 5-4-1. Запро Динев поведе атаката, подпомаган в задни позиции от Четин Садула, Кристиян Кочилов и юношата на 26-кратния шампион на България Атанас Кабов.

Левски надигра тотално Витоша през първото полувреме, но стигна само до един гол.

В 24-та минута Филипе Нашименто и Дени Алар направиха двойно подаване пред наказателното поле и португалецът пусна топката вдясно към Станислав Иванов, който пък центрира по земя за Паулиньо. Първият удар на бразилеца бе блокиран, но с втория той вкара за 1:0.

Само пет минути по-късно Алар подаде на непокрития Мазурек в наказателното поле и аржентинецът не успя да вкара от упор, а след още шест минути Християн Василев отрази опасен шут на австриеца.

Паулиньо и Станислав Иванов пропуснаха за Левски до почивката, а след нея отново бразилецът и Алар бяха неточни. Станислав Иванов все пак успокои "сините" с второ попадение в 60-та минута. Живко Миланов, който игра като ляв бек в този мач, подаде в наказателното поле и Василев отклони топката на далечна греда, където тя бе засечена от юношата на Левски за 2:0.

Дени Алар не успя да се разпише на празна врата в 73-та минута и срещата на "Герена" завърши при резултат 2:0.

Левски - Витоша  2:0

Голмайстори: 1:0 Паулиньо 24, 2:0 Станислав Иванов 60

Левски: Милан Миятович, Холмар Ейолфсон, Ивайло Найденов, Паулиньо, Дени Алар (84-Станислав Костов), Франко Мазурек, Филипе Нашименто (67-Насиру Мохамед), Янис Каргас, Живко Миланов, Мартин Райнов и Станислав Иванов (86-Мартин Петков).

Витоша: Християн Василев, Тодор Гочев, Евгени Зюмбулев, Румен Гьонов, Четин Садула, Александър Христев, Георги Купенов, Кристиян Кочилов (70-Христо Иванов), Лъчезар Котев (82-Костадин Ангелов), Запро Динев (78-Теодор Костадинов) и Атанас Кабов

Стадион: "Георги Аспарухов", София
Съдия: Никола Попов
Жълти картони: Александър Христев, Георги Купенов, Румен Гьонов (Витоша)