Лудогорец завърши за пети път от началото на първенството наравно - 1:1 с Черно море у дома в 19-ия кръг, но все още остава без поражение и на върха в класирането. Преследвачите Левски и Локомотив (Пловдив) могат да скъсят дистанцията на шампионите, ако спечелят утрешните си мачове. През следващата седмица разградчани имат и решаваща среща в турнира Лига Европа срещу Ференцварош, а сега събира 47 точки с 8 пред Левски и 10 пред Локомотив.

Още в 3-ата минута "моряците" можеха да открият, но новото попълнение Бокаси не успя да нанесе удар. След отнета топка от Виктор Попов се получи бърза контраатака на гостите, която беше майсторски разгърната от Родриго. Той продължи за Мехди Букаси, който отправи отличен пас в полето на Лудогорец, но нямаше кой да нанесе от близо голов изстрел. В 12-ата минута разградчани можеха да стигнат до гол, но Джоди Лукоки направи сериозен пропуск. Вандерсон имаше друга такава възможност четири минути по-късно.

В 20-ата минута обаче Черно море направи сериозен пропуск. Крайният бранител Фахд Актау отново се бе пуснал в атака и в крайна сметка осигури акуратно подаване за Исмаил Иса. От метър обаче българският национал направи по-трудното и не намери очертанията на вратата.

Марселиньо на другата врата след много хубава контраатака почти сам срещу вратаря можеше да вкара, но би край вратата. Така се стигна до 42-ата минута, когато активният Актау намери чудесно центрирането на Родриго. Преди това Иса отново не вкара, но защитникът зад него поправи пропуска му.

След почивката Лудогорец опита да стигне до гол, но по-чистите положения бяха пред тяхната врата в първите 20 минути. Най-напред в 51-ата минута гол на Исмаил Иса вкара, но попадението му беше отменено заради засада. В 58-ата минута пък Патрик Андраде отправи силен изстрел от средна дистанция, който беше отразен качествено от Пламен Илиев.

Натискът на шампионите продължаваше, а в 72-ата минута Марселиньо и съотборниците му искаха дузпа заради игра с ръка, но Кабаков уточни, че в ситуацията няма как да отсъди. Минути по-рано Мавис Чибота паднал на земята пропусна да вкара за 1:1. Вратарят Митрович запази вратата си и в 80-ата минута, когато Марселиньо с глава стреля след центриране на Антон Недялков.

В 84-ата минута Якуб Швиерчок изравни. Многоходова атака от дясно, която беше стартирана от Сисиньо, подскочи по главите на няколко футболисти и отиде у Швиерчок. Полякът се освободи добре и плътно до гредата изпрати топката във вратата. Отново Швиерчок можеше да вкара за 2:1 в 90-ата минута, но ударът му с глава попадна в ръцете на вратаря на варненци.

Лудогорец - Черно море 1:1

0:1 Фахд Актау 42
1:1 Якуб Швиерчок 84

Червен картон: Сисиньо (Лудогорец)- 91

Лудогорец: Пламен Илиев, Сисиньо, Драгош Григоре, Рафаел Форстър, Антон Недялков, Абел Анисе (61- Якуб Швиерчок), Стефан Баджи, Джоди Лукоки (62- Мавис Чибота), Вандерсон (82- Станислав Манолев), Марселиньо, Клаудиу Кешерю

Черно море: Миодраг Митрович, Виктор Попов, Даниел Димов, Димитриос Хантакиас, Стефан Станчев, Фахд Актау (86- Жордао Кардозо), Патрик Андраде, Родриго да Силва (46- Аристот Ндонгала), Мехди Букаси (48- Емил Янчев), Мартин Минчев, Исмаил Иса