"Не хвърляйте петно върху футболен клуб и агитка. Навсякъде има черни овце. Когато извършват противозаконни действия, рано или късно ще бъдат наказани". Това заявиха от МВР по повод побоя над главния редактор на в-к "168 часа" Слави Ангелов.
По неофициална информация, сред замесените във вандалската проява са двама от лидерите на фенската фракция на Левски – София Запад, Любо Делев и Павел Георгиев.
Главният прокурор Иван Гешев пък даде извънреден брифинг по темата. "От ръководството на Специализираната прокуратура, съвместно с колегите от СДВР, вчера бяха проведени множество действия по разследването. След обобщаване на събраните до момента доказателства, в качеството си на обвиняеми са привлечени три лица за престъпно сдружение, престъпление по член 321, алинея 6-та от наказателния кодекс, за причиняване на тежка телесна повреда на вашия колега Слави Ангелов и за държане на високорискови наркотични вещества. Тоест, срещу тях има три различни обвинения", обяви Гешев, цитиран от Dnes.bg.
"Това, което ще кажа е, че въпреки извънредното положение, колегите от Министерство на Вътрешните работи, заедно с разследващите прокурори, работиха активно. Смятам, че в изключително разумен срок са събрали достатъчен обем от доказателства и се надяваме той да бъде оценен правилно от Специализирания наказателен съд, защото през уикенда предстои внасяне в Специализирания наказателен съд искане за мярка задържане под стража на посочените от мен три лица", допълни още Гешев.
"Още на първата седмица имаше заподозрени лица за извършеното престъпление, но беше необходимо технологично време за събиране на необходимия обем на доказателства, които да издържат в хода на една съдебна процедура и да се стигне до осъдителни присъди за престъпленията, които описах", каза главният прокурор.
Той бе категоричен, че случаят с побоя на Слави Ангелов е представлявал приоритет за разследващите. "Ще повторя – за мен този случай е директна атака към българската държава и продължава да се работи по него, за да се разкрият поръчителите и редовните посредници, като основната водеща версия е, че това е свързано с работата на Слави Ангелов и е извършено от лица, които искат да дестабилизират държавата. Те са обект на наказателно преследване, намират се извън границите на страната и в момента се укриват от други досъдебни производства", допълни още Гешев.
Главният прокурор обяви, че мъжете са криминално проявени и са били осъждани и преди. Изготвени са ДНК експертизи. В едно от лицата е намерена "Моята борба" на Адолф Хитлер, знамена със свастики, множество чукове и палки, белезници."







Властта срещу поскъпването: "Справедлива цена", удължен Закон за еврото, удвоени глоби
Градушката в Трявна: Щети по коли, земеделска земя и училище
НСО свали охраната и на Борисов
"Фамилатлон" 2026: Семейни занимания на открито на 16 май в София
Явор Гечев: Борбата с олигархията вече е в изпълнение
Освиркаха Израел на Евровизия, виковете по-късно изчезнаха от записите ВИДЕО
Задържаха за 72 часа шофьора на автобуса, катастрофирал на магистрала "Хемус"
Демерджиев: Пеевски и Борисов остават без охрана от държавата
Обновеният бестселър на Jeep получи нов двигател
20 млн евро на километър – това ще бъде най-скъпият път в света
Тези модели ни напускат през 2026
Историческо: BMW събира всички арт автомобили за първи път
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Фабио Уордли потвърди: Продължава напред след тежката загуба от Дюбоа
Алистър Овърийм: "Всеки боен стил ме научи на нещо"
Netflix влиза в ММА: Ронда Раузи и Джина Карано оглавяват историческа галавечер в Лос Анджелис
Безплатни кардиологични прегледи в ИСУЛ по повод Световния ден за борба с хипертонията
Кои храни могат да заместят хляба?
Как да се грижим за чувствителният тип кожа?
Какво е холестеролът?
Коментари
Напиши коментар00:53 | 26 апр 2020 г.
22:17 | 24 апр 2020 г.
20:24 | 24 апр 2020 г.
16:22 | 24 апр 2020 г.
16:21 | 24 апр 2020 г.
14:21 | 24 апр 2020 г.
13:45 | 24 апр 2020 г.
13:20 | 24 апр 2020 г.
13:14 | 24 апр 2020 г.
13:06 | 24 апр 2020 г.
Напиши коментар