Обвиняемият хазартен бос Васил Божков, който контролира Левски чрез Георги Попов, може да загуби клуба, дори да не иска да се раздели с акциите на „сините“.
Това ще се случи, ако миноритарните акционери успеят да докажат, че с действията си двамата нанасят вреди, водещи дружеството към фалит.
Като аргумент може да се използва и циркът, който Божков и Попов разиграват с акциите на клуба през последните две седмици, съобщава Спортал.
За целта от изключителна важност е и предстоящото Общо събрание на клуба, което е насрочено за 6 юли 2020 година.
Ако Божков и Попов не изпратят свой представител, то събранието ще се състои две седмици по-късно и тогава решения могат да се взимат и без мажоритарния акционер.
На него миноритарните акционери ще имат права да сменят Надзорния и Управителния съвет, както и да предприемат други важни стъпки в опит да се спаси клубът. Една от тях е изменение на Устава на дружеството.








Пловдив под вода след мощна буря: Дървета премазаха автомобили
Еврозоната поставя нови изисквания към бюджета и управлението
Мощната буря в София остави квартали без ток, наводнени са подлези и улици
Тенденции при бижутата за лятото
Лайвли иска Балдони да ѝ плати $8 милиона за съдебни разходи
Пари в държавата има, но липсват реформи и се краде прекалено много
Lamborghini представи най-мощния SUV в историята си
Toyota влиза в бизнеса с летящи коли
Audi A4 получава нова платформа и физически бутони
Какво представляват аеродинамичните завеси в автомобила
И Цветомир Вълков стана европейски шампион, България завърши с 4 медала
Кличко: Чакам с нетърпение да се върна за европейското
Оливър Лангуа-Рос срещу Майлс Симсон: само един продължава напред
IBF нареди: Франк Санчес и Мозес Итаума ще спорят за световната титла
Министерският съвет одобри бюджета на НЗОК за 2026 г. и прие отчетите на Kасата за 2025 г.
Стартира спешна дарителска кампания за новородените в болница „Шейново“
Министерството на здравеопазването отпуска 240 нови стипендии за специализация в дефицитни медицински направления
ВМА въведе AI навигация в урологията
Коментари
Напиши коментар15:32 | 21 май 2020 г.
15:24 | 21 май 2020 г.
15:16 | 21 май 2020 г.
15:02 | 21 май 2020 г.
15:02 | 21 май 2020 г.
15:00 | 21 май 2020 г.
14:40 | 21 май 2020 г.
Напиши коментар