Професор Огнян Герджиков обясни подробно какъв е правилният начин за прехвърляне на акциите на Левски от сегашния собственик Георги Попов към Наско Сираков. Според него, предишното джиросване на акциите към премиера Бойко Борисов е било извъшено неправилно и затова няма никаква юридическа стойност.
"Акциите или временните удостоверения могат да се прехвърлят по всички известни способи за прехвърляне. Но специално при акциите най-често се използва един комбиниран метод, един договор и след това като правно-техническо средство джирото".
"Няма пречка и само джирото, макар и като рядка хипотеза е възможно. Но е много важно джирото да бъде на гърба на ценната книга. Нещо, което първоначално не знаех, че не е така и се изказах без да знам фактите. Сега вече нещата са ми ясни, след като видях т.н. джиро на отделен документ, което няма абсолютно никаква стойност“, сподели пред проф. Герджиков пред БТВ.
"Ако иска титулярът на акциите, респективно временното удостоверение, да ги прехвърли, нека бъде така любезен да го направи на гърба на ценната книга, или ако там са запълнили джирата на т.н. алонж, а не дава документа. И този, който е последният джиратар, който е собственикът, трябва да прехвърли на когото намери за добре. Както разбирам, това вероятно ще бъде Наско Сираков", добави бившият депутат.







4 зодии получават мощен дар от Вселената на 14 май
Как Tesla превърна AI в своята най-мощна машина за пари
Какво се случва с тялото ни, ако всеки ден ядем яйца?
Животът на 4 зодии придобива значим смисъл след 15 май
Германската Aaronia представи нови технологии за борба с дронове
Кремъл: Без преговори преди Украйна да се изтегли от Донбас
Малума ще става баща за втори път
Потънал край Испания руски кораб е превозвал части за ядрени реактори?
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар12:30 | 23 май 2020 г.
10:13 | 23 май 2020 г.
09:49 | 23 май 2020 г.
09:16 | 23 май 2020 г.
Напиши коментар