Левски се намира в кошмарна серия. Тимът все още няма победа тази пролет в първенството – в 5 мача има 2 загуби и 3 равенства. За купата тимът падна с 0:2 от Локо Пд, а преди това елиминира Лудогорец, но с дузпи.

Негативната поредица стига до 8 мача, ако се прибави и нулевото шампионатно реми с Локо Пд в края на миналата година, пише Новспорт.

Левски е безпомощен в атака – в последните си 4 двубоя така и не успя да вкара – с Ботев Bp (0:0) и Лудогорец (0:1) в първенството и срещу Лудогорец (0:0 след 120 минути) и Локо Пд (0:2) за купата. Играч на Левски не се е разписвал вече 7 часа и 33 минути.

Преди толкова Найджъл Роберта реализира с глава срещу Славия, след изпълнение на корнер, а мачът бе на 1 март.

През пролетта сините отбелязаха само още 2 попадения – при 2:2 на „Тича“ срещу Черно море, при това и двете дошли след груби вратарски грешки.