Левски продължава да няма победа на своя стадион "Георги Аспарухов" за 2020 година, след като загуби от Царско село с 0:1 в двубой от третия кръг на efbet Лига.

Футболистите на треньора Георги Тодоров за пореден път показаха сериозни слабости в играта си и позволиха на гостите да поведат в края на първото полувреме, благодарение на Божидар Васев (45+2').

През втората  част 26-кратните шампиони се опитаха да стигнат до нещо повече в срещата, но безидейността на тима в офанзивен план за пореден път разочарова феновете и играчите на домакините получиха обилна доза освирквания. В края на срещата домакините се разминаха с равенството, след като нанизаха два последователни удара в гредата.

Така към момента Левски заема стряскащото 12-о място в класирането с актив от 1 точка след три изиграни мача от началото на първенството. Царско село пък е първенец със 7 пункта.

Двата отбора започнаха мудно срещата, заради високите температури в столицата днес, но в крайна сметка домакините първи стигнаха до първата интересна ситуация в мача в шестата минута. Матео Стаматов и Паулиньо предприеха добра атака отляво, след което юношата на "сините" отправи прострелен пас, успореден на голлинията, който обаче бе пресечен от вратаря Джони Пласид.

Играчите на Любо Пенев обаче реагираха веднага и отговориха на атаката секунди по-късно. Божидар Васев напредна опасно и отправи изстрел, който обаче се оказа твърде слаб.

В 11-ата минута Паулиньо демонстрира бразилската си техника и преодоля защитата на гостите. Футболистът обаче шутира много неточно и топката премина покрай дясната греда.

Две минути по-късно Илия Юруков проби добре отдясно и навлезе дълбоко в наказателното поле. Младокът прати топката към точката на пеналтерията, където Здравко Димитров дръпна спусъка, но насочи кълбото към главата на Хулио Родригес.

Постепенно темпото на игра на двата отбора намаля, като Царско село направи опити да изравни процента на владение на топката. Това обаче не оказа влияние и интересните положения пред двете врати липсваха.

Все пак в 35-ата минута Пласид се намеси решаващо след прекрасно извеждащо подаване на Стайн Спиерингс към Найджъл Робърта. Стражът бързо излезе и се хвърли с крака, за да спре нападателя на Левски. След въпросната ситуация Робърта бе сменен принудително, тъй като футболистът изпита сериозни болки в десния си глезен.

В последните секунди на първото полувреме гостите поведоха в резултата. Ивайло Марков центрира отляво към Божидар Васев, който се извиси над всички в наказателното поле и с глава насочи топката към далечната греда на Николай Михайлов за 0:1. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част логинчо "сините" поеха инициатива в търсене на обрат в срещата, поглеждайки все по-често към вратата на Джони Пласид. Въпреки това опитите на 26-кратните шампиони за по-сериозна опасност бяха неуспешни.

В 66-ата минута Пласид не се намеси добре при остро центриране от корнер на Здравко Димитров и без малко не сгреши фатално. Станислав Иванов, който бе в опасна близост обаче не можа да се възползва.

Малко след това именно той направи ужасяваща грешка, която без малко можеше да бъде наказана с гол. При последвалата контра Мохамед Брахими напредна опасно, нахлувайки в наказателното поле, но се забави и беше блокиран от Здравко Димитров.

В 75-ата минута Стайн Спиерингс пробва късмета си с техничен удар на метър от границата на наказателното поле. Вратарят на гостите Пласид обаче беше на мястото си и се справи със ситуацията.

В последните минути на срещата домакините се разминаха с равенството след два последователни удара в гредата. Тома Даске игра след центриране от фаул, а ударът му удари страничния стълб. Топката попадна в Живко Атанасов, който и от няма метър направи далеч по-трудното, стреляйки в напречната греда.

Левски - Царско село 0:1

Голмайстори: Божидар Васев (45+2')

Левски: Николай Михайлов, Орлин Старокин, Живко Атанасов, Тома Даске, Матео Стаматов (Насиру Мохамед 69'), Илия Юруков (Деян Иванов 70'), Стайн Спиерингс, Паулиньо, Станислав Иванов (Марин Петков 77'), Здравко Димитров, Найджъл Робърта (Мартин Петков 42')
Треньор: Георги Тодоров

Царско село: Джони Пласид, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Антонио Георгиев (Симеон Мечев 78'), Уесли Ната (Андерсон Кордейро 76'), Борис Галчев, Божидар Васев, Реян Даскалов, Мирослав Будинов (Стефан Христов85'), Салиф Сисе (Мохамед Брахими 62'), Стефан Христов
Треньор: Любослав Пенев