Интересни коментари се появиха в социалните мрежи след новината за подписването на Валери Божинов с Левски. Нападателят се завърна на стадион „Георги Аспарухов” за трети път, а това бе повод за английските журналисти да се пошегуват на негов гръб.

Бившият репортер на „Гардиън” и „Индипендънт” Ричард Джоли написа, че Валери Божинов има повече престои в Левски, отколкото голове за Манчестър Сити, Лече, Верона, Лозана, Риека, Ботев Враца или Пескара, пише "Мач Телеграф".

Статистиката сочи, че Божинов има само един гол за Сити и нито един за Лече при втория си престой, както и в отбора на Ботев Враца. За Риека, Лозана Пескара Божинов също няма попадения.

Gol.bg припомня, че нападателят игра за "гражданите" между 2008 и 2010 г., но записа едва 11 мача за отбора заради две тежки контузии. Попадението му за Сити е при загубата с 1:2 от Тотнъм на 16 май 2009 г.

Тогава той смени Мартин Петров в 61-ата минута и четири минути по-късно се разписа.