Левски постигна втора победа на подготвителния лагер в Хърватия, след като надделя с 2:1 над словенския Копер.

Головете за "сините" вкараха Найджъл Робърта (16‘) и Стивън Петков (28‘), а за съперника точен беше Денис Церович в 55-ата минута.

Преди това Левски постигна успех с 1:0 над последния в класирането на полската Екстракласа Подбескидзе, а на старта на лагера загуби с 1:2 от Домжале.

В Хърватия възпитаниците на Славиша Стоянович ще изиграят още две контроли. В събота "сините" се изправят срещу Олимпия Любляна.

На 2 февруари предстои проверка срещу босненския Сараево, който през сезон 2012/13 елиминира Левски в Лига Европа след 1:0 в София и 1:3 в Босна и Херцеговина.

"Сините" започнаха по-активно двубоя и атакуваха още от първите секунди. В 12-ата минута Насиру Мохамед открадна една топка в центъра на терена, пусна извеждаш пас към Здравко Димитров. Той овляда кълбото, финтира защитник на словенците и стреля. Вратарят на Копер - Иван Варгич обаче спаси.

Три минути по-късно отново Здравко Димитров влезе към наказателното поле, получи топката и отново стреля, но над вратата.

В 17-ата минута Левски все пак поведе. Насиму Мохамед стигна до наказателното поле на противника, подаде към Здравко Димитров, който изведе Найджъл Робърта. Нападателят от своя страна реализира хладнокръвно в близкия ъгъл вратаря на Копер.

В следващите минути "сините" продължиха със силната си игра. Робърта пробва удар с левия крак, но той бе блокиран в корнер. При ъгловия удар Симеон Славчев стреля с глава, но вратарят спаси.

В 23-ата минута Звонимир Микулич се намеси, след като Макс Баришич бе изведен сам срещу стража на "сините".

В 28-ата минута Стивън Петков направи 2:0. Насиру направи пробив през центъра на защитата на словенците и след серия двойни подавания с Робърта и Петков, последният реализира.

В 30-ата минута футболистът на Копер Мула Хюсеинович направи безобразно нарушение срещу младия Патрик Габриел-Галчев и бе изгонен.

До края на първото полувреме тепмото спадна и до чисти голови положения не се стигна.

В 55-ата минута Копер вкара попадение. След изпълнение на свободен удар Денис Церович, който бе оставен непокрит в малкото наказателното поле на "сините" реализира.

Левски можеше да вкара и трети гол в 59-ата минута. Здравко Димитров проби по левия фланг, топката се озова в резервата Марин Петков, чийто удар не успя да намери мрежата. В 63-ата минута Робърта стреля много мощно с левия крак, но изстрелът му мина покрай лявата греда на вратаря на Копер.

В следващите минути темпото на двубоя в Пореч спадна. Двата отбора заложиха повече на битка в центъра на терена и до нови попадения не се стигна.

Левски - Копер 2:1

1:0 Робърта 16'

2:0 Ст. Петков 28'

2:1 Церовец 55‘

Левски: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 5. Ребин Сулака, 6. Ивайло Найденов-К, 22. Патрик-Габриел Галчев, 11. Здравко Димитров, 8. Симеон Славчев, 18. Насиру Мохамед, 77. Илия Юруков, 9. Стивън Петков, 17. Найджъл Робърта

Резерви: 2. Николай Кръстев (В), 2. Алекс Петков, 41. Георги Александров, 14. Матео Стаматов, 28. Тома Даске, 27. Асен Митков, 45. Илия Димитров, 86. Валери Божинов, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков

Треньор: Славиша Стоянович