Днешната битка между Левски и Берое е очаквана с огромно нетърпение. Двата клуба са играли 14 мача помежду си за Купата на България - 7 в столицата, 4 в Стара Загора и 3 на неутрален терен (в Пловдив, Велико Търново и Ловеч). Равносметката от 14- те мача е: 9 победи за Левски, 3 равенства и 2 победи за Берое при голова разлика 30-11 в полза на сините.

От 14-те срещи една е от 1/16-финали, 3 са осминафинали, 2 са четвъртфинали, 6 са полуфинали и 2 са финали. На разменено домакинство двата тима са се срещали 4 пъти, като Левски е бил краен победител 3 пъти, а Берое веднъж.

За първи път двата съперника се срещат в София на 11 август 1965 година. Мачът завършва 0:0, а на реванша в Стара Загора на 25 август сините бият с 2:1 и се класират за финала. В София от 7 мача предимство имат сините: 5 победи и 2 равенства. От 4 срещи, играни в града на липите, равносметката е 1 победа за беройци и 3 за столичани.

На неутрален терен в Пловдив двата тима играха полуфинал на 23 май 1973 година и двубоят завърши 2:1 за Берое след голове на Г. Белчев в 3-ата минута и на Б. Киров в 84-ата минута от дузпа за беройци, а голът за Левски е дело на Ив. Стоянов-Типеца в 51-вата минута.

Във втория мач, игран на неутрален терен във Велико Търново, на 4 май 1977 година, Левски печели с 3:0, припомня "Тема спорт". Автори на головете са П. Панов в 12-ата и 61-ата минути  и на Й. Йорданов в 27-ата минута.

Третият мач на неутрален терен се игра на 13 май 2013 година в Ловеч и бе финал. В оспорван и драматичен двубой Берое се наложи с 6:4 след изпълнение на дузпи, като резултатът след двете продължения остана 3:3.

На 23 май 1979 година двата отбора играха на финал в София и Левски победи с 4:1. Беройци поведоха с гол на Георги Стоянов-Бръснара в 29-ата минута, но с голове на П. Панов (30, 60 и 68) и Р. Гочев в 47-ата минута Левски стига до успеха.

Най-много голове за Левски - 5, са вкарали П. Панов и Н. Сираков, 4 - Стан. Стоилов, а 2 - Д. Боримиров. За Берое Петър Жеков е вкарал 4 гола, а португалецът Елио Мартинс - 2. За Левски са отсъдени 2 дузпи и те са пропуснати от Н. Сираков и Стан. Стоилов. За Берое са отсъдени 2 дузпи и те са вкарани от П. Жеков и Б. Киров.

Двата отбора имат и един мач в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир) - на 3 март 1982 година в Стара Загора Берое (който в края на първенството изпада в Б група) бие Левски на 1/8 финал с 1:0, с гол на Стефан Найденов-Доктора в 7-ата минута.