"Левски" скоро може да се сдобие с нов нидерландец, след като стана ясно, че се разделя с Найджъл Робърта. Става въпрос за бивш играч на "Лудогорец", който има требъл с екипа на „орлите“. Това е крилото Йерун Луму. „Мач Телеграф“ научи, че той от вчера е в София, а днес му предстоят преговори със „сините“.
Луму обаче не се задържа дълго време в Разград и скоро се завърна в родината си. В момента на „Герена“ имат четирима чисти нападатели в лицето на Билал Бари, Стивън Петков, Валери Божинов и Илия Димитров. До този момент обаче на головата им сметка има общо 2 попадения. Стивън Петков се разписа веднъж в първенството, а Божинов го стори срещу Партизан (Червен бряг) за Купата на България.
Луму е на 25 години, но има доста богата кариера, която е минала почти през цяла Европа, а за кратък в период бе свързана и с Индия.
Той е юноша на Вилем II, където се налага и в първия отбор. Именно оттам дойде в Разград. След това отново се завърна в родината си и за кратко игра в Херенвеен, а после и в Дордрехт. След това обикаля по света като истински номад – "Санкт Пьолтен" (Австрия), "Самсунспор" (Турция), "Делхи Динамос" (Индия), "Петролул" (Румъния), "Араука" (Португалия) и "Сабуртало" (Грузия). Сега е свободен агент, след като е скъсал отношенията си с грузинците.
Йерун е голям талант, но в родината му го смятат за труден характер. Постоянните скандали извън терена стават причина Вилем II да се раздели с него с лека ръка. Самият той признава слабостите си. „По едно време дори бях пред трансфер в Ливърпул. Предлагаха ми договор за 6 години“, разкри той пред медиите в Нидерландия. „Ако бях нормален в живота, щях да бъда най-добрият в света в момента. Но не мога да се държа нормално. Това е големият ми проблем“, допълва Луму, който има и 15 мача за юношеския национален отбор на Нидерландия.








Велев: Частният сектор плаща заплатите с труда си, държавният - с данъци и заеми
Черна седмица по пътищата ни: Шофьор загина при катастрофа в Харманлийско
Тежка катастрофа на пътя Кюстендил - Дупница: Камион помете три автомобила
Камион помете три коли на пътя Кюстендил - Дупница
Слънчево време ни очаква утре, до 37 градуса
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Фурор за България на Балканското първенство по олимпийско таекуондо
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар11:23 | 25 мар 2021 г.
10:52 | 25 мар 2021 г.
10:51 | 25 мар 2021 г.
09:53 | 25 мар 2021 г.
07:55 | 25 мар 2021 г.
07:52 | 25 мар 2021 г.
Напиши коментар