Левски завърши 1:1 срещу Левски (Лом) в контролна среща, играна на помощното игрище на стадион “Георги Аспарухов”. Наставник на гостите е Емил Велев-Кокала, който донесе последната шампионска титла на “сините” от София.

Първото полувреме на контролата бе изгледана от мажоритарния собственик на клуба Наско Сираков, който бе в компанията на Пламен Гетов. Близо до тях бяха и близнаците Борислав и Радослав Цоневи, които не играха в срещата и се очаква през следващата седмица да подпишат договори с Левски.

Левски (Лом) поведе в резултата в 13-та минута на срещата, когато бившият голмайстор на ЦСКА 1948 Андон Гущеров вкара хубав гол. Нападателят засече центриране на Цеков от крилото и прониза Андреев. Малко след това Мариян Огнянов пропусна страхотен шанс да вкара втори гол за гостите.

В края на първото полувреме Левски изравни. Здравко Димитров стреля от границата на наказателното поле, капитанът на гостите Николай Христов отклони топката и тя влезе в мрежата зад Вълков за 1:1.

След почивката тимът на Живко Миланов вдигна оборотите, но пропуски направиха Здравко Димитров, Мартин Петров и Билал Бари. В игра за “сините” се завърна и Андриан Краев.

Това бе четвъртата контрола за “сините” през тази подготовка. В предишните мачове Левски победи Локомотив (Пловдив) с 1:0, направи 1:1 с Ботев (Пловдив) и надигра Локомотив (София) с 4:0.

Левски (София) - Левски (Лом) 1:1
0:1 Андон Гущеров 13'
1:1 Николай Христов 41’-автогол

Левски (София): Петър Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Георги Александров, Симеон Славчев, Христофор Хубчев, Ивайло Найденов, Асен Митков, Марин Петков, Здравко Димитров, Мартин Петков, Билал Бари

Резерви: 2. Николай Кръстев, 24. Томислав Папазов, 30. Димитър Андонов, 34. Антоан Стоянов, 89. Андриан Краев

Левски (Лом): Деян Вълков, Георги Цеков, Раиф Мурадов, Васил Сапунджиев, Лъчезар Георгиев,Николай Христов, Цвети Неделчев, Мариян Огнянов, Даниел Кутев, Андон Гущеров, Ваньо Иванов

Резерви: 12. Иван Ризов, 2. Алекс Георгиев, 16. Никола Петров, 13. Рачо Рачев, 19. Мартин Динов, 14. Кристиян Апостолов, 17. Пиер Пиеров, 6. Гален Ненов, 10. Деян Иванов