„Левски“ и „ЦСКА 1948“ завършиха 0:0 в първия мач на Станимир Стоилов на „Герена“ след завръщането му като старши треньор. „Сините“ владееха инициативата и създадоха няколко чисти положения пред вратата на гостите, но до гол така и не се стигна.

В първите минути „Левски“ приложи домакиски натиск. В 4-ата минута Борислав Цонев центрира от свободен удар, но защитата на "червените" се справи. В 9-ата Здравко Димитров изчака включването на Горанов, но Лазар Марин пресече подаването на Димитров.

В 15-ата минута Билал Бари свали с глава към Марин Петков, който отправи силен изстрел, а Даниел Наумов изби в страничния стълб. В ответната атака Ивайло Чочев отправи далечен изстрел, а топката мина покрай вратата на Михайлов. В 22-ата минута Галин Иванов опита пас в наказателното поле, където обаче Христос Шелис бе заел добра позиция и се справи. Секунди след това Иванов стреля извън наказателното поле, а Николай Михайлов без проблем улови топката.

В 26-ата минута Иван Горанов центрира в наказателното поле, последва разбъркване в наказателното поле, а Даниел Наумов успя да предотврати опасността, боксирайки топката.

В следващите няколко минути "сините" се настаниха в половината на гостите. В 34-ата минута Здравко Димитров отправи диагонален удар, който обаче излезе в аут. Малко след това Билал Бари и Марин Петков опитаха двойно подаване в наказателното, но Симеон Петров не позволи топката да стигне до Петков. В 42-ата минута Здравко Димитров центрира в наказателното поле, а Дани Наумов улови топката. Две минути след това бърза атака на „Левски“ завърши с неточен изстрел на Борислав Цонев.

„Левски“ започна и втората част по-активно. В 52-ата минута Михайлович центрира в наказателното поле, Марин Петков изпревари защитник на гостите и отправи удар, но топката мина малко над вратата. В 57-ата минута Билал Бари стреля отблизо с глава, а Даниел Наумов показа страхотен рефлекс и изби.

В 69-ата минута гостите стигнаха до ситуация за гол, но Николай Михайлов направи добро спасяване след удар на Галин Иванов с глава.

В 75-ата минута Здравко Димитров получи дълъг пас и центрира към Марин Петков, но младокът стреля слабо с глава и Наумов улови. Минута след това Радослав Цонев отправи силен шут от дистанция, но не намери целта.

До края „сините“ владееха инициативата и създадоха няколко чисти положения пред вратата на гостите, но до гол така и не се стигна.

Левски - ЦСКА 1948 0:0

Левски: 13. Николай Михайлов, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов, 5. Христос Шелис, 7. Георги Миланов (72' 89. Андриан Краев), 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари, 21. Радослав Цонев, 88. Марин Петков (76' 20. Димитър Костадинов), 91. Драган Михайлович

Резерви: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 20. Димитър Костадинов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 41. Георги Александров, 79. Мартин Петков, 89. Андриан Краев

Старши треньор: Станимир Стоилов

Жълт картон: Боби Цонев

Съдия: Станислав Тодоров

Източник: levski.bg