Левски гостува днес от 13:00 часа на Марек в Дупница за мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Сините ще изиграят 15-ия си двубой срещу този съперник в надпреварата, а добрата новина за тях е, че досега никога в историята си не са отпадали след среща с дупничани.
Статистиката към момента включва 11 победи за Левски и три равенства като за последно двата отбора играха на осминафиналите през сезон 2003/04. В края на 2003 година Марек прие сините на стадион "Локомотив" в София (2:2). В реванша Левски би с 4:1 на "Герена" и продължи напред, а отпадна в следващия кръг от Локо Пловдив.
През 2002 година Левски за последно гостува в Дупница в среща за купата. В първият двубой между двата тима резултатът бе 0:0. В ответния мач сините спечелиха с минималното 1:0, а в края на срещата дори трепереха за своето класиране на финал. След това спечелиха трофея след 3:1 срещу ЦСКА.
През 1994 година се стигна и до най-големия общ резултат за един от двата тима, след като Левски спечели в София със 7:0, а след това победи в Дупница с 3:0. На финала сините, водени от Георги Василев, спечелиха с 1:0 срещу Пирин Благоевград. Любопитно е да се отбележи, че сините триумфират с купата в пет случая, след като преди това са елиминирали Марек.
Новакът във Втора лига пък може да се похвали, че за момента изпълнява поставените цели да се затвърди в първенството и да се спаси от изпадане. Дупничани се намират на 12-ата позиция с актив от 12 точки, след като записаха две победи, цели шест равенства и инкасираха 2 поражения в първите десет кръга на шампионата.
Треньорът на тима Васил Павлов е провел разговор с играчите си, че двубоят с Левски е бонус, за да покажат качествата си, а той е насочил вниманието на възпитаниците си към срещата с Ботев Пловдив II в неделя, която е от голямо значение за отбора.
Наставникът няма да може да разчита на трайно контузените Джордж Николов, Димитър Илиев и Евгени Тунтев, докато от групата на Лeвски отпаднаха Николай Михайлов, Георги Миланов и Иван Горанов.
В Марек се завърнаха сенегалските футболисти Яя Соу и Хюсеин Кейта, но те едва ли ще вземат участие днес. На разположение на треньора след наказание отново е Христо Каймакански. Васил Попов не обмисля да прави много промени по състава си и почти сигурно ще заложи на играчите, които завършиха при равенство 1:1 с Литекс в последния кръг на Втора лига, прогнозира „Тема спорт“.







Традиции за днешния празник за здраве и да "не се заплете" животът ни
Днес ще е облачно, през целия ден дъжд
Ливърпул удари Реал в Шампионска лига, Куртоа спаси разгрома
Как да живеем по-добре според аюрведа
Преместване на град в Арктика: Защо жителите на Кируна се чувстват изоставени в студа?
Cadillac сложи космическа цена на своя флагман
Японци развенчаха мита за LED фаровете
Eто го новото Renault Twingo
5 проблема, които нискокачественото гориво причинява
Мераб Двалишвили: „Никога не бих предизвикал Волкановски — твърде много го уважавам“
Националите на лагер в Гърция преди Европейското първенство в Будапеща
Девин Хейни: „Кроуфорд вече е постигнал всичко, време е да се оттегли“
Валтър Уокър: „Не съм готов за топ 10 на тежка категория в UFC — имам още много да уча“
Нов нехормонален медикамент при менопауза одобри FDA
Памуклийка – древна билка от помощ при съвременни заболявания
Захарен диабет тип I при деца - хранене и инсулинолечение
В УМБАЛ „Света Марина“ – Варна спасиха петдневно бебе с рядка вродена аномалия
Коментари
Напиши коментар09:45 | 22 сеп 2021 г.
09:45 | 22 сеп 2021 г.
09:45 | 22 сеп 2021 г.
09:45 | 22 сеп 2021 г.
09:45 | 22 сеп 2021 г.
09:44 | 22 сеп 2021 г.
09:44 | 22 сеп 2021 г.
09:44 | 22 сеп 2021 г.
09:44 | 22 сеп 2021 г.
09:44 | 22 сеп 2021 г.
Напиши коментар