Галерия

Пред над 13 000 фенове Левски започна по фантастичен начин пролетния дял на efbet Лига, след като победи с 2:1 Локомотив Пловдив.

Сблъсъкът на "Герена" беше изключително интригуващ през първото полувреме, когато се случи всичко най-интересно. Гостите останаха с човек по-малко на терена още в 20-ата минута, след като Мартин Паскалев получи директен червен картон за фаул срещу откъсващия се сам срещу вратаря Билал Бари.

От последвалия фаул Марин Петков уцели стената, но при добавката Андриан Краев откри резултата. "Смърфовете" не се предадоха и след половин час игра току-що появилият се в игра Милош Петрович вкара след корнер за 1:1!

Отговорът на Левски беше светкавичен. Само 120 секунди по-късно новото попълнение Филип Кръстев с фамозен гол донесе успеха за "сините".

С него 26-кратният шампион на България събра 29 точки и се намира на 6-то място в класирането. Локо Пловдив остава с 25 пункта и заема 8-ма позиция. В следващия кръг хората на Станимир Стоилов гостуват на ЦСКА 1948, докато "черно-белите" приемат Царско село.

Преди мача Левски отбеляза 149-годишнината от обесването на Васил Левски, след което многобройното шествие тръгна към "Герена".

Срещата започна с минута мълчание в памет на Апостола на свободата Васил Левски. След първия съдийски сигнал Левски натисна съперника, в началните минути не стигнаха до нещо по-сериозно пред вратата на Локомотив.

В 10-ата минута "сините" получиха право да изпълнят фаул в близост до наказателното поле на противника. Зад топката застана Филип Кръстев, който центрира отлично около точката за изпълнение на дузпа, но Преслав Боруков успя с глава да изчисти в корнер.

"Сините" продължиха да натискат и в 15-ата минута Цунами стреля силно от фаул, но Лукас Рейдър внимаваше и спаси.

Гостите останаха с човек по-малко в 18-ата минута. Билал Бари бе изведен отлично срещу Лукас Рейдър. Мартин Паскалев го повали на границата на наказателното поле, като съдията Волен Чинков веднага посочи бялата точка.

Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което бранителят бе изгонен, а "сините" получиха право да изпълнят фаул на сантиметри пред пеналта. Марин Петков стреля в стената, топката обаче попадна на Андриан Краев, който отправи удар и топката влетя в мрежата.

В 31-ата минута гостите стигнаха до изравнителен гол с първата си по-сериозна опасност пред вратата на Николай Михайлов. Парвиз Умарбаев центрира от корнер, а влезлият като резерва Милош Петрович реализира.

Веднага след това Билал Бари можеше да изведе домакините напред, но ударът му срещна дясната греда на Лукас Рейдър. Секунди по-късно "сините" поведоха. Филип Кръстев получи добро подаване пред наказателното поле и със страхотен удар от разстояние порази вратата на Локомотив.

Левски продължи да натиска през втората част, но чистите голови положения липсваха.

"Смърфовете" бяха близо дол попадение в 63-ата минута, когато Парвиз Умарбаев изведе Бирсент Карагарен в наказателното поле, той стреля по диагонала, но покрай дясната греда на Николай Михайлов.

Левски създаде добро положение в 76-ата минута, когато Венсан Марсел изгуби топката в половината на Локомотив и тя попадна в Билал Бари. Нападателят навлезе в наказателното поле, след което стреля, но точно в тялото на бранител.

Локомотив отговори с удар на Лукас Салинас от разстояние, който не успя да затрудни Николай Михайлов.

До края на мача битката на терена изобилстваше и до нови попадения така и не се стигна.

Левски - Локомотив Пловдив 2:1

Голмайстори: 1:0 Краев (22), 1:1 Петрович (30), 2:1 Кръстев (32)

Левски: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Ноа Сонко Сундберг , Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Асен Митков (46-Костадинов), Филип Кръстев, Уелтън (83-Миланов), Марин Петков (77-Цонев), Билал Бари (90-Ван дер Кап)
Треньор: Станимир Стоилов

Локомотив: Лукас Рейдър, Мартин Паскалев, Кристиан Гомис, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (85-Сулев), Александър Василев, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас (85-Янчев), Димитър Илиев (66-Марсел), Преслав Боруков (27-Петрович)
Треньор: Александър Тунчев

София, ст.: "Георги Аспарухов"
Съдия: Волен Чинков
Жълти картони: Уелтън (Левски); Д. Илиев, Василев (Локомотив)