Руският милиардер Роман Абрамович преди седмица изненада целия свят с решението да се оттегли от оперативното управление на Челси. След това се появиха информации, че той води преговори за продажбата на клуба. Освен това богаташът изрази желание да влезе в ролята на посредник по време на разговорите за мир между Украйна и Русия.
Счита се, че той ще дари всички пари от продажбата на Челси за възстановяването на Украйна след края на войната, пише "Тема спорт". Счита се, че той иска между 2-4 милиарда евро за лондонския клуб. Заради нахлуването на руската армия на украинска територия, Абрамович не е желан на територията на Англия. Заради това той е решил да пробва развитието на нови проекти.
55-годишният бивш губернатор на Чукотка има намерение да създаде нов континентален футболен турнир, твърдят руските медии. Според информациите, в надпреварата ще се включат отбори от Русия, Сърбия, Израел и България. Ако развитието на турнира върви според предварителните прогнози, много вероятно е допълнително да се включат тимове от Беларус, Казахстан и Финландия.
Според първоначалните планове на Абрамович в новосъздадената лига се очаква включването на: руските ЦСКА (Москва), Спартак (Москва) и Зенит, сръбските Цървена звезда, Партизан и Войводина (Нови Сад), израелските Макаби (Тел Авив) и Апоел (Тел Авив), както и българските Левски, Лудогорец и ЦСКА








Евертон Бала спаси "Левски" от загуба срещу "Ботев" (Враца)
Николай Василев към властта: Изхвърлете този бюджет!
Цветан Цветанов: Случаят "Баба Алино" е станал със съгласието на тогавашния премиер
Пламен Донев: Нужно е по-съществено увеличение на местния данък
Бала спаси Левски от загуба срещу Ботев Враца в 93-ата минута
Трети ден полицията в София издирва 17-годишно момиче
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар17:06 | 23 апр 2024 г.
20:12 | 6 мар 2022 г.
17:10 | 6 мар 2022 г.
17:08 | 6 мар 2022 г.
16:46 | 6 мар 2022 г.
15:57 | 6 мар 2022 г.
12:59 | 6 мар 2022 г.
12:48 | 6 мар 2022 г.
12:21 | 6 мар 2022 г.
12:00 | 6 мар 2022 г.
Напиши коментар