Президентът на Славия – Венцеслав Стефанов, не остана длъжен на бившия шеф на Левски Тодор Батков.
Адвокатът вчера заяви, че всички големи клубове у нас, с изключение на "сините", са получавали помощ от държавата. Конкретно за белите, той каза: "Славия взе на караминьол най-големия частен имот, това е истината, караминьол! Венци сигурно ще се включи да коментира сега, но това е - "Софийски имоти", тра-ла-ла, изтласка с увеличение на капитала публичното дружество и взеха 200 дка. Защо на Левски някой не даде така 200 дка?".
Очаквано, Венци Стефанов не пропусна да отговори и заяви, че е разочарован от думите на Батков. Той каза, че Левски винаги е разтичал на подаяние от държавата.
"С цялото ми уважение, което имам към Тодор Батков, съм тотално разочарован! Тези неща не отговарят на истината. Първо, не сме увеличавали капитала. Общинското дружество има 34% и продължава да държи блокиращата квота, никога не сме си позволили да направим това нещо. Второ, предлагал съм и на Томас Лафчис, и на Владо Грашнов, лека му пръст, да направят този вариант, но всички левскари казваха: "Стефан Софиянски е наш човек, ще ни даде стадиона безвъзмездно". Те искаха да не правят инвестиции, каквито правим ние, а всичко да им се даде даром. Както им се даваше дълги години.
Нека Тодор да има честта и достойнството да говори истината право в очите. А когато не е сигурен в нещата, по-добре да си мълчи! Аз знам какво означава "караминьол" и затова съм много обиден. Ще му кажа, че 67 човека в общинския съвет взеха решението, а от Левски разчитаха един кмет да им го даде безвъзмездно. И той им го даде за 30 години, а ние през всичките тези години сме работили заедно с общината и продължаваме да работим. Както казах, общината и сега държи блокиращата квота. Това го казвам, за да информирам неграмотните.
От Тодор най-малко съм очаквал да каже такива работи. Левски цял живот е на подаяния! Това е истината. Да говорим ли Левски колко пари е взел от фирмите покрай Борисов, а? Най-добре е да мълчат. Кой построи сектора на Левски? Откъде са парите? Той казва, че това било на основата на борчове… Ааааа, така ли било, ти да видиш! Боже мили! Кой ли не дава пари на Левски - то не беше Иво Тонев, то не беше Васил Божков…
Много съм разочарован, не съм очаквал от Тодор това нещо. Той е видял само добро от нас, но какво да се прави - човек с годините изфирясва. Първо да провери, да пита, има кадастър и т.н. Какво вдигане на капитала?! За всичкото това време с 1% не е вдиган капиталът на смесеното дружество. Всичко е коректно и си седи, както е от първия ден. Простотията ходи по хората, не ходи по животните. Тодоре, Тодоре… Като не знаеш какво е "караминьол", не говори! Ако го е хванала деменция, трябва да пие Гинко билоба", каза Стефанов пред Спортал.
Снимка: Lap.bg








Световната купа "Варна" 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Мартин, създал "Черна писта":ТИР-овете участват в 42% от смъртните случаи на пътя
Бившата полицайка Симона Радева вече е в Сливенския затвор
Трагедията на "Тракия": В неделя се сбогуваме с Мишо от "Славия" и баща му
Хари Стайлс се задави с вода и падна на сцената ВИДЕО
Мирчев: Бюджетът е злонамерен, всички ще плащат
Почина Юлий Славов, бивш депутат от групата на ОДС в 38-то НС
Руските "ястреби" настояват Путин да използва ядрено оръжие и да убие Зеленски
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Виктор Скерлев спечели бронз в Китай
Фурор за България на Балканското първенство по олимпийско таекуондо
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар19:32 | 22 мар 2022 г.
19:27 | 22 мар 2022 г.
19:00 | 22 мар 2022 г.
Напиши коментар