С гол на Цунами в 85-ата минута Левски победи с 1:0 Черно море на препълнения до краен предел стадион "Тича" във Варна.

Бразилецът се разписа след изпълнение на корнер, точно пред "сините" фенове и буквално ги хвърли в екстаз.

Успехът е много важен за хората на Станимир Стоилов, защото с него събират 49 точки, с които заемат 3-то място в класирането. Ботев Пловдив има същия актив, но по-лоши показатели срещу Левски в директните мачове от редовния сезон.

Черно море остава на 5-та позиция с 46 пункта и шансовете за класиране за евротурнирите стават минимални, защото до края на сезона има два кръга.

Иначе двата отбора предложиха здрава битка в Морската столица, а атмосферата по трибуните беше фантастична.

В началните минути на срещата двата тима водеха битката в средата на терена, като се стигна до някои по-остри влизания, но съдията Станимир Тренчев пусна по-свободна игра и не отсъди нарушения.

Четвърт час след началото на мача Мазир Сула пробва късмета си с далечен удар, но опитът му се оказа твърде неточен. В 23-ата минута Матиас Курьор центрира към Евгений Сердюк, украинецът стреля с глава, но ударът му бе изчистен в корнер.

Пет минути по-късно Хосе Кордоба извърши нарушение срещу Сердюк, зад топката застана Пабло Гарсия, но ударът му профуча над вратата.

Минута след това Илиан Стефанов получи центриране отляво от Георги Миланов и от около 15-ина метра стреля с глава в аут. Половин час след началото на срещата Левски достигна до най-доброто си положение от началото на мача, след като Келиан ван дер Каап стреля от дистанция, но Иван Дюлгеров изби.

В 37-ата минута Черно море организира нова добра атака, Курьор бе изведен на крилото и комбинира с Пабло Гарсия, който стреля от воле, но Николай Михайлов улови без проблеми.

Левски бе близо до гол в последната минута на първата част. Билал Бари свали с глава към Георги Миланов, който стреля от движение, но топката премина встрани от вратата.

В 52-ата минута Сердюк проби опасно, преодоля Сонко Сундберг и Ван дер Каап, като остана очи в очи с Николай Михайлов, а вратарят на "сините" запази хладнокръвие и спаси.

В 72-ата Билал Бари свали към Георги Миланов, той стреля мощно от движение, но Дюлгеров се позиционира добре и улови. Две минути по-късно Хосе Кордоба стреля с глава в ръцете на вратаря на "моряците".

В 85-ата минута на мача Филип Кръстев центрира от ъглов удар към Вендерсон Цунами, а бразилецът с удар с глава не остави никакви шансове за реакция на Иван Дюлгеров.

Веднага след подновяването на играта Левски бе близо и до второ попадение, след като Билал Бари бе изведен сам срещу Дюлгеров, но вратарят се намеси успешно.

В самия край Ники Михайлов спаси гостите с нова брилянтна намеса след удар от фаул на Пабло Гарсия в сглобката на вратата.

Черно море – Левски 0:1

Голмайстор: 0:1 Цунами (85)

Черно море: Иван Дюлгеров, Цветомир Панов (89-та мин. Мартин Дичев), Живко Атанасов, Даниел Димов, Виктор Попов, Пабло Гарсия, Мазир Сула (87-ма мин. Денислав Ангелов), Стефан Велев, Матиас Курьор (87-ма мин. Николай Златев), Велислав Василев (66-та мин. Закария Беншаа), Евгений Сердюк
Треньор: Илиан Илиев

Левски: Николай Михайлов, Келиан Ван Дер Каап, Вандерсон Цунами, Георги Миланов, Андриан Краев, Илиян Стефанов (90+3 Патрик-Габриел Галчев), Билал Бари, Сонко Сундберг, Филип Кръстев (90+1 мин. Радослав Цонев), Хосе Кордоба, Драган Михайлович
Треньор: Станимир Стоилов