Левски победи Спартак Варна с 5:0 в мач от втория кръг на Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Филип Кръстев откри за "сините" от дузпа пет минути преди почивката и гостите от Варна удържаха интригата до 69-тата минута, когато Билал Бари удвои аванса на домакините.

Отново Бари беше точен в 83-ата минута след асистенция на новата звезда на отбора Роналдо. Малко по-късно и Кръстев реализира второто си попадение за вечерта, а в добавеното време Бари асистира на Марин Петков за крайното 5:0. Статистиката в края на мача показа 33:3 удара в полза на столичани.

Така Левски е трети с три точки, докато варненци са на дъното без актив.

Още от началото на двубоя Левски приложи домакински натиск. В 7-ата минута Уелтън центрира към Георги Миланов, но изстрелът му бе отбит от защитник на варненци.

В 13-ата минута Филип Кръстев центрира от корнер, а Ван Дер Каап стреля с глава, но неточно. В 21-ата минута Иван Дичевски показа рефлекс и изби топката след изстрел по земя на Миланов. В следващите минути Дичевски се справи и с изненадващ изстрел на Уелтън, а Сами Ел Анаби изби топката след опит за центриране на Роналдо.

След половин час игра Филип Кръстев пробва изстрел отдалеч, но право в ръцете на Дичевски. Четири минути по-късно Миланов получи от Кръстев в наказателното поле, преодоля двама защитници на варненци, но изстрелът му към близкия ъгъл бе неточен. Натискът на "сините" продължи, като в 37-ата минута отново стражът на гостите се намеси решаващо, отразявайки удар с глава на Уелтън.

В 38-ата минута Дичевски извърши нарушение срещу Бари, довело до дузпа. Зад топката застана Филип Кръстев, който технично реализира за 1:0.

След почивката Станимир Стоилов пусна в игра Илиян Стефанов на мястото на Андриан Краев. В началото на второто полувреме Левски продължи с натиска си, а Дичевски трябваше с една ръка да избива изстрел на Ван Дер Каап.

В 64-ата минута Роналдо се справи със защитата на Спартак и подаде към Билал Бари, но нападателят не успя да реализира.

Пет минути след това Бари се реваншира за пропуска си. Патрик-Габриел Галчев центрира, а Дичевски увисна, което позволи на Бари с глава да прати топката във вратата му.

Четвърт час преди края на мача официален дебют за Левски направи Жереми Петрис. В игра към края влезе и Нейтън Олдър.

В 83-ата минута Роналдо центрира в наказателното поле, където Билал Бари се вмъкна между двама играчи на "соколите" и с глава се разписа за 3:0.

Четири минути след това Илиян Стефанов отне топката в близост до наказателното поле, пусна я към Асен Митков, който навлезе в наказателното поле и върна към Филип Кръстев, а той се разписа за 4:0.

В добавеното време гол вкара и Марин Петков за 5:0 след пас на Бари.

Левски - Спартак Варна 5:0

1:0 Филип Кръстев - 40', д.
2:0 Билал Бари - 69'
3:0 Билал Бари - 83'
4:0 Филип Кръстев - 87'
5:0 Марин Петков - 93'

Левски: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Сонко Сундберг, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 18. Роналдо, 7. Георги Миланов, 17. Велтон, 19. Билал Бари

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски, 51. Илкер Будинов, 19. Никола Борисов, 22. Сами Ел Анаби, 2. Велислав Боев, 10. Янчо Андреев, 17. Цветан Илиев, 13. Руслан Черненко, 24. Лиандро Мартис, 30. Божидар Васев, 11. Виктор Митев.