Румънски съдии ще ръководят реваншите на Левски и ЦСКА в третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Хорациу Фешнич бе назначен за гостуването на ЦСКА на ирландския Сейнт Патрикс на 11 август в Дъблин от 21.45 часа. Помощници на 32-годишния румънец ще бъдат сънародниците му Валентин Аврам и Александру Керей. Четвърти арбитър е Себастиан Колцеску, също от Румъния.

Първата среща между ЦСКА и Сейнт Патрикс е тази вечер от 20 часа на Националния стадион "Васил Левски".

Фешнич ще ръководи мач на ЦСКА не за първи път. Той беше главен съдия на двубоя на "червените" срещу БАТЕ Борисов преди две години, когато ЦСКА спечели с 2:0 и се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа. Тогава румънецът отсъди дузпа за беларусите, която вратарят Густаво Бусато спаси, припомня БТА.

Румънец ще бъде главен съдия и за реванша на Левски срещу малтийския Хамрун на 11 август на стадион "Георги Аспарухов". Това е елитният рефер Ищван Ковач, който ръководи финала в първото издание на Лигата на конференциите миналия сезон между Рома и Фейенорд. Помощници на Ковач ще бъдат Василе Маринеску и Овидиу Артене. Четвърти съдия на "Герена" ще бъде Андрей Кивулете.

Първият мач между Левски и Хамрун е тази вече в Малта.