За втори път в рамките на три дни Левски победи Рига в контролна среща, играна на "JA Sport & Shooting Center".

Под поройния дъжд в Дубай, "сините" се наложиха с 2:0, като и двата гола бяха дело на новия им нападател Рикардиньо.

В предната проверка между двата отбора, бразилският стрелец отново се разписа два пъти за успеха с 3:2.

Така Левски вече има три победи и една загуба по време на зимната си подготовка. 26-кратният шампион на България надделя още над Ал Насър (Дубай) с 2:1 и падна с 2:3 от Ал Кувейт, въпреки че имаше преднина от два чисти гола.

Следващата контрола за хората на Станимир Стоилов е на 28 януари, събота, срещу Джохор от Малайзия.

В началните минути на срещата Левски беше по-активният отбор.

В 10-ата "сините" отправиха първия точен удар по посока вратата на латвийците. Уелтън проби отляво и стреля по земя. Вратарят Рихартс Матревикс успя да реагира и улови.

В 20-ата минута Левски организира бърза контраатака. Илиян Стефанов пусна към Уелтън, бразилецът стреля от малък ъгъл, но вратарят спаси.

В 37-ата минута след разбъркване във вратарското поле Илиян Стефанов беше потърсен с центриране. Той не успя да нанесе удар, след което Рикардиньо и Уелтън също нямаха успех.

Малко по-късно Левски все пак излезе напред в резултата. Илиян Стефанов стреля по земя, но ударът му беше отразен. Последва обаче добавка на Рикардиньо. Централният нападател нямаше как да пропусне на празна врата от непосредствена близост.

Латвийците можеха да изравнят чрез Микаел Сойсало, който получи на чиста стрелкова позиция. Топката премина на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Николай Михайлов.

В 44-ата минута Левски организира атака по десния фланг. Топката премина през Галчев и стигна до Роналдо. Той потърси с пас по земя Уелтън, който отклони, но право в ръцете на вратаря.

В началото на второто полувреме метеорологичните условия смаяха местните, защото заваля силен дъжд.

В 54-тата минута Асен Чандъров си освободи пространство и стреля, но покрай целта.

Пет минути по-късно Уелтън напредна на скорост и на границата на наказателното поле бе спрян непозволено. Съдията даде пряк свободен удар в полза на "сините". Филип Кръстев завъртя топката над стената. Вратарят изпусна топката, а Рикардиньо дебнеше за грешка и вкара за 2:0.

В 65-ата минута Филип Кръстев отправи техничен удар от дъгата на наказателното поле. Този път вратарят внимаваше, успя да плонжира и да избие в корнер.

Десетина минути преди края Кендиш получи възможност да стреля от границата на наказателното поле. Топката профуча покрай лявата греда на Пламен Андреев.

Левски - Рига 2:0

2:0 Рикардиньо (38, 59)

Левски: 13. Николай Михайлов (Пламен Андреев 46') – 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами – 20. Асен Чандъров, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов – 18. Роналдо, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо - Ивелин Попов, Марин Петков, Андриан Краев, Асен Митков, Антоан Стоянов

Резерви: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов, 16. Преслав Бачев, 27. Асен Митков, 38. Александър Божилов, 39. Дейвид Михалев, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков, 99. Иван Андонов

Треньор: Станимир Стоилов