Левски постигна наглед лесна победа с 2:0 над Септември София на “Георги Аспарухов”. Навръх 80-годишнината от рождението на Георги Аспарухов-Гунди деветката на “сините” Рикардиньо даде аванс на тима си в 27-та минута, а в 76-та Роналдо удвои преднината на домакините. От 55-та минута Левски игра с човек по-малко заради директния червен картон на Андриан Краев.

В 80-та минута на срещата стадион "Георги Аспарухов" избухна в бурни аплодисменти в чест на Гунди, а в Сектор "Б" изригна изящна заря. С този успех Левски е на 4-то място в класирането с 54 точки, на 5 зад третия ЦСКА 1948. Септември е на 13-та позиция с 22.

Левски пое контролна над топката от първата минута и след спокойни начални минути в началото на полувремето поведе в резултата. При първата си по-сериозна възможност в 27-та минута Рикардиньо получи една добра топката в наказателното поле и с прекрасен фалцов удар намери далечния ъгъл за 1:0.
До края на полувремето Левски можеше да удвои преднината си, но в 34-та минута удар на Сонко Сундберг беше блокиран, но топката попадна у Ивелин Попов. Лидерът на “сините” стреля силно, но Шейтанов спаси. Уелтън пък не успя да направи добавка след това.

В началото на второто полувреме играта беше прекъсната временно заради запалени димки, които ограничиха видимостта на ВАР. След подновяването на играта шут на Кръстев беше отразен от Шейтанов.

В 55-та минута Левски остана с човек по-малко. Андриан Кралев влезе много грубо с бутоните напред в краката на Чуич и реферът Радослав Гидженов не се поколеба да го изгони. С човек по-малко “сините” отново владееха играта и в 71-та минута Жереми Петри беше близо до втори гол. Французинът проби почти през целия терен, влезе в наказателното поле, но ударът му беше спасен от Шейтанов с глава.

В 76-та минута Левски реши всичко с втори гол. Роналдо беше намерен в наказателното поле и показа невероятна техника, след което забоде топката в далечния ъгъл под гредата.

Левски - Септември София 2:0
1:0 Рикардиньо 27’
2:0 Роналдо 76’

Левски: Андреев, Петри, Ван дер Каап, Сонко Сундберг, Цунами, Кръстев, Краев, Роналдо, Попов (79 - Стефанов), Уелтън (88 - Петков), Рикардиньо (62 - Чандъров)

Септември София: Шейтанов, Чешмеджиев, Георгиев, Пешов (64 - А. Александров), Ачков,  Стоянов (86 - Николов), Станоев, Чуич (64 - Якубяк), Гаврилов (73 - Йошков), Кабов (64 - Петков), Стояновски