Отборът на Левски се наложи над юношеския тим на Шахтьор Донецк с 2:1 в контрола, играна в турския курорт Белек. Дебютни попадение за "сините" вкараха бразилското крило Фабио Лима и аржентинският защитник Хоакин Фернандес. В края на мача украинският тим намали резултата с попадение на Антон Дрозд.

Това бе трета победа на "сините" на лагера в Турция от седем мача и втори успех за два дни, след като вчера тимът на Костов се наложи над Динамо Киев с 1:0.

Треньорът бе дал повече време на младите футболисти на тима и на такива, които играят по-рядко. Дебют със синята фланелка направи и аржентинецът Фернандес след почивката, който ознаменува доброто си  представяне с гол.

Шестима футболисти от втория тим на Левски играха в срещата.

Фабио Лима сам си спечели дузпа в средата на първото полувреме и в 21-вата минута откри резултата с плътен удар в левия долен удар на вратата.

Малко след час игра Марин Петков центрира отляво, а Хоакин Фарнендес изпревари вратаря на Шахтьор и засече топката в мрежата.

В края на мача Левски можеше да вкара и повече голове, но пропуски направиха Илиян Стефанов и Асен Митков, а удар на Фабио Лима срещна десния стълб.

Следващата контрола на Левски е на 6 февруари срещу Кайсар от Казахстан.

Съставът на Левски: Иван Андонов, Дейвид Михалев, Кристиан Димитров, Виктор Любенов, Александър Божилов, Асен Чандъров, Джамал Ел Джемили, Илиян Стефанов, Фабио Лима, Стивън Гаоте, Кристиян Йовов (Хоакин Фернандес, Асен Митков, Асими Фадига, Марин Петков)