Левски тресна с 1:0 Хебър в Пазарджик в среща от 23-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение в мача заби Фабио Лима (74-ата минута) след свирепа тупалка. Преди това гол на домакините бе отменен от ВАР заради тънка засада.

След тази трудна победа "сините" събраха 44 и отново са на четвърто място, на четири пункта от третия ЦСКА. Хебър остава 13-ти с 23 точки.

Така тимът на Николай Костов успя да се реваншира за отпадането в Пазарджик от турнира за Купата на България.

Николай Костов избра Хосе Кордоба за заместник на наказания Цунами на левия фланг на защитата. „Левски“ започна активно мача. Още в 3-ата минута „сините“ стигнаха до корнер, след който Охене пробва далечен удар, но твърде силен и над гредата.

В 11-ата минута Джевад Ел Джемили пробва центриране в наказателното поле, но топката тупна коварно и се наложи Дебърлиев да я избива с мъка в корнер.

Малко по-късно „сините“ разиграха прекрасна атака. Марин Петков бе изведен отляво, нахлу в наказателното поле и подаде към Патрик-Габриел Галчев, който се бе озовал в чиста позиция в наказателното поле. Десният бранител стреля, но вложи твърде много сила.

Пламен Андреев бе напът да направи голяма грешка, след като тръгна да изнася към Охене, който обаче имаше на гърба си двама играчи на „Хебър“ и с много мъка успя просто да изчисти в корнер.

В 21-ата минута Джемили проби през центъра, ударът му бе блокиран, но топката попадна в Марин Петков, който без да се бави шутира покрай страничната греда.

След половин час игра „сините“ направиха поредна хубава многоходова атака. Охене и Джемили разиграха през центъра, топката мина през Рикардиньо и стигна до Лима на десния фланг, който с едно движение премести топката на левия си крак и шутира силно, но неточно.

В 39-ата минута Ван дер Каап пробва удар от над 30 метра, но успя максимално да затрудни Петър Дебърлиев, който изби в корнер. Секунди при късото изпълнение на корнер Лима бе задържан и препънат от играч на „Хебър“, но Драгомир Драганов остана безмълвен. Валентин Железов на ВАР също не даде сигнал за преразглеждане и така дузпа не последва.

Второто полувреме започна както завърши и първото – с натиск на „сините“. В 51-ата минута „Левски“ направи поредна добра атака отляво, като Джемили изведе на скорост Марин Петков и крилото стреля, но Дебърлиев спаси. Като цяло играта на тима минаваше почти изцяло по левия фланг, докато отдясно Лима бе по-пасивен в тази среща.

В 58-ата минута като от нищото „сините“ бяха залети с леден душ. Току-що влезлият Атанас Кабов получи топката на десния фланг, напредна и върна към абсолютно непокрития Ангел Бастунов, който реализира. В ситуацията обаче се оказа, че е имало засада на Кабов и попадението бе отменено. Секунди по-късно „Левски“ можеше да поведе. Рикардиньо тръгна с топката успоредно на голлинията, мина през бранител и стреля, но покрай гредата.

В 69-ата минута Рикардиньо можеше да вкара куриозен гол. Галчев центрира добре към Кристиян Димитров, който не успя да стреля, а вече падналия Рикардиньо пробва да добута с глава, но не успя. В 73-ата минута „Хебър“ при една от редките си атаки можеше да вкара гол. Бастунов получи пас-близнак като при отменения гол, но отдясно и този път стреля неточно.

В ответната атака Фабио Лима откри за „Левски“. Мислович подаде към Фабио Лима, който направи няколко крачки и с фантастичен удар откри – 0:1.

До края на мача „сините“ играха доста умно и успяха да запазят резултата без да допускат кой знае какви положения пред своята врата. В добавеното време за втори път тимът можеше да получи дузпа за препъване на Асен Чандъров, но такава не последва. Така „Левски“ записа трета поредна победа от началото на втория полусезон в шампионата.

Хебър – Левски 0:1

Голмайстор: Фабио Лима 74′

Хебър: Петър Дебърлиев, Жоао Сеско (46 – Шейх Диаманка), Лазар Марин, Георги Вълчев, Стефан Цонков, Георги Каракашев (88 - Красиан Колев), Стилиян Тисовски (46 – Йохан Н‘зи), Архан Исуф, Ангел Бастунов, Николас Пенев (57 – Олексий Збун), Марк-Емилио Папазов (57 – Атанас Кабов)

Левски: Пламен Аднреев, Патрик-Габриел Галчев, Келиан Ван Дер Каап, Хосе Кордоба, Кристиан Димитров (70 – Патрик Мислович), Карлос Охене, Асен Митков (70 - Асими Фадига), Марин Петков, Джавад Ел Джемили, Фабио Лима Коста (92 - Асен Чандъров), Рикардиньо (70 - Илиян Стефанов - 92 - Хоакин Фернандес)