Левски се включи в две благородни каузи, които ще подкрепи със събраните средства от продажбата на екипите, носени от футболистите на отбора по време на домакинската победа над Арда Кърджали с 2:1 в мач от 10-ия кръг на Първа лига.
„Левскари,
В мача с "Арда" излязохме с уникални екипи, посветени на филма "Гунди - Легенда за любовта". Обещахме Ви, че те ще бъдат използвани за благотворителност и вече е време да Ви разкрием повече подробности.
Избрали сме две каузи, за която да отидат събраните средства.
Първата кауза е подкрепа за 10-годишния Денис Еминов от Пловдив, който се бори с тежка болест и има нужда от средства за лечение. В тази инициатива вече се включиха няколко отбора от Първа лига. В навечерието на мача ни с "Ботев" е време да покажем, че живота и здравето е над клубните пристрастия и да се включим в подкрепа на малкия Денис.
Втората кауза е подпомагане на проекта за изграждане на паметник на Георги Соколов - Соколето, авторът на първия гол за “Левски” на европейската сцена.
Всяка една от фланелките, с които играха футболистите в мача с "Арда", ще бъде разписана лично от собственика й, както и от актьора Павел Иванов, който играе главната роля във филма "Гунди - Легенда за любовта".
Фланелките ще бъдат пускани на търг по 3 на всеки 48 часа, а събраната сума ще бъде разпределена между двете каузи.
Началната цена на всеки екип е 200 лева.
Стъпката ще бъде 50 лева.
Първата партида от търга очаквайте съвсем скоро.
За "Левски", за Гунди, за България“, написаха от Левски.








Николай Василев към властта: Изхвърлете този бюджет!
Цветан Цветанов: Случаят "Баба Алино" е станал със съгласието на тогавашния премиер
Драма и победа: България пречупи Канада в Лигата на нациите
Бала спаси Левски от загуба срещу Ботев Враца в 93-ата минута
Трети ден полицията в София издирва 17-годишно момиче
България с впечатляваща победа над Канада в Лигата на нациите
Заслужавахме ли атомната бомба: Публикуват изгубените мемоари на оцелял от Хирошима
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар