Испанецът Хулио Велескес, който е смятан за абсолютен фаворит да поеме Левски, пристигна на "Герена" и се срещна с мажоритарния собственик на клуба Наско Сираков и изпълнителния директор Даниел Боримиров.
Според неофициална информация Веласкес трябва да подпише днес или утре договор с клуба за година и половина и да поеме "сините" от Станислав Генчев, който бе освободен в средата на месец декември. Вчера отборът започна подготовка без треньор, като заниманието бе водено от доскорошния помощник Дарко Тасевски.
43-годишният Хулио Веласкес не е бил футболист, а още от 15-годишна възраст се е посветил на треньорството. Той е минал през академията на Виляреал, където е работил с известно прекъсване в продължение на пет години.
За последно Веласкес е водил тима на Сарагоса в Сегунда дивисион, където работи до 11 март 2024.
В Испания той е водил Мурсия, Бетис, Алкоркон и Алавес в Ла Лига, но има и солиден опит в чужбина, като е бил начело на италианския Удинезе, португалските Беленензес, Витория Сетубал и Маритимо, както и на Фортуна Ситард в Нидерландия.
В нито един отбор испанецът не се задържа повече от няколко месеца, като най-често е бил уволняван или си тръгва сам. Хулио Веласкес до момента води предимно отбори, които се борят за спасяване.
Той успява ва спаси Алкоркон в Сегунда дивисион, но не и Алавес в Ла Лига, макар че поема тима в обречена ситуация в голям пасив малко преди края. Испанецът запазва елитния статут и на Фортуна Ситард, като го поема на последно място в класирането, но завършва сезона 13-и, след което напуска.







Кметът на Елин Пелин: Ниски заплати и работа на парче в малките общини
Костадин Костадинов, "Възраждане": Лагард иска да заграби резервите ни, не искаме еврото
Двама души загинаха в катастрофа край Оногур
Рецепта за тиквена крем супа с джинджифил
Григор Димитров изпадна от топ 40 в ранглистата
Мъж и жена загинаха при тежка катастрофа край Тервел
Ванс показа самоирония и се появи с къдрава перука за Хелоуин
Нова или на старо: каква кола ще ви даде един и същи бюджет?
BMW M се отказа от легендарна емблема
София забранява старите коли от 1 декември
Как електрически сгъваемото огледало промени градското шофиране
Непобеденият боксьор в тежка категория Баходир Жалолов обяви следващия си бой – целта е световна титла
Анте Делия след спорното поражение в Лас Вегас: „Искам справедливост – съдията спря боя и обяви победа!“
Стив Гарсия поиска БМФ двубой с Макс Холоуей – или Джош Емет като алтернатива
Чарлс Оливейра: „Сглупих — сам съм виновен за загубата от Топурия“
Възли и рак на щитовидната жлеза - кога има повод за притеснение?
Менопауза – естествен преход, който може да бъде преодолян с лекота
Три ключови аспекта за повече здраве в студените дни
Стенокардията е израз на стеснение на коронарните съдове на сърцето
Коментари
Напиши коментар17:16 | 5 яну 2025 г.
16:25 | 5 яну 2025 г.
16:15 | 5 яну 2025 г.
16:09 | 5 яну 2025 г.
15:39 | 5 яну 2025 г.
15:37 | 5 яну 2025 г.
15:23 | 5 яну 2025 г.
14:56 | 5 яну 2025 г.
14:55 | 5 яну 2025 г.
14:54 | 5 яну 2025 г.
Напиши коментар