Бившият футболист на Левски Петър Курдов бе както винаги откровен пред „Тема Спорт“. Славният нападател на сините от 80-те години посочи какво трябва да се промени в клуба и сподели мнението си за работата на Хулио Веласкес. Той назова и големия проблем на „Герена“.
Мартин ВЛАДИМИРОВ
Г-н Курдов, Левски загуби от Черно море в последния кръг. Има ли бъдеще Хулио Веласкес начело на сините?
Не знам откъде да започна, защото си създавам неприятности. Вече няколко човека от отбора ни, като Велев, Емо Спасов, Пепи Петров, Мишо Вълчев и Ники Илиев, имаха изказвания по темата. Сякаш сме се наговорили да кажем едно и също нещо. Много пъти моите колеги зададоха на треньора един и същи въпрос: „Други ли мачове на Левски гледа?“. Веднага след загубите той се опитва да ни убеди, че отборът е страхотен и е играл много добре. Колко пъти да говорим, че гледаме две различни полувремена. През първото донякъде що-годе, но е манджа без сол, безвкусно, нищо заучено не се вижда от тренировъчния процес. За второто да не говорим. Пукат гумите. Не знам какво ги тренират, но кондицията е никаква. С кръв се подписвам, че ако аз ги водя, ще играят по два мача без проблем. Тези, които съм ги водил, знаят добре как пипам и какви тренировки правя. Това, което го е имало винаги на стадион „Георги Аспарухов“ – атакуващият стил, е химера. Бавни централни нападатели, мудни и тромави. Да не говоря за халфовата линия – безидейна. Всичко се случва на епизоди.
Беше ли грешка смяната на Станислав Генчев?
Не виждам някаква промяна. От самото начало оставам верен на себе си. Без причина никога не съм нападал когото и да е било. Но сега Веласкес да ни убеждава, че отборът играе добре, ми се струва малко несериозно. В началото на престоя му много хора се изказаха негативно по негов адрес, а аз не дадох воля на чувствата си. Направих коментар, че неслучайно е сменил десет или повече отбора и никъде нищо не е направил. Лично искам да му кажа, че Левски не е училище. Той трябва да знае, че на „Герена“ ние диктуваме ситуацията, а не да треперим 90 минути дали Черно море ще ни бие или Септември, да не ги изреждам, че бяха много. Каква беше разликата да се разделиш с предишния треньор и да назначиш този? Никаква. Гледаме Байерн Мюнхен срещу Борусия Дортмунд. Това е моделът за подражание. Тотален футбол. От единия до другия пеналт. Динамика, скоростна издържливост, взривна сила. Всичко това, което го нямаме на „Герена“. Идва някакъв от някъде и иска да ни каже, че отборът е страхотен.
Ще успее ли Левски да запази второто място?
Второ място!? И какво от това. Когато Левски влезе в евротурнирите, колко мача ще изкара? Ще ни бият като тъпан, като шкембе в дувар. Докога ще се заблуждаваме?! Васил Божков много ясно го каза, а не аз, цитирам него: „Сираков толкова може“ Няма как да направи повече от това. Време е да се смени моделът на управление в клуба. Най-отговорно го заявявам.
ПРОЧЕТЕТЕ ЦЯЛОТО ИНТЕРВЮ С ПЕТЪР КУРДОВ В ДНЕШНИЯ БРОЙ НА „ТЕМА СПОРТ“!







Рецепта за хрупкави тиквички на пръчици
Петима души загинаха при стрелба в Мичиган
Хороскоп за 15 август 2026 г.: Успех с парите и любовта, важни решения за някои зодии
10 неща, за които е добре да спрете да се тревожите
Тръмп: След като победим Иран, ще обявя Ормузкия проток за територия на САЩ
Шумахер го направи с Mercedes SLS, сега китайци го повтарят с електрически SUV
Нов Koenigsegg с 1600 коня получава невиждана досега трансмисия
Изрядните шофьори на Volvo ще плащат по-малко за застраховка
Ferrari направи уникат с 1000 к.с.
Хавиер Мендес: Ислам Махачев ще се бие с Гари по най-добрия за него начин
Конър Макгрегър предсказа изхода от двубоя между Махачев и Гари
Круз и О'Мали с изненадващи прогнози за Махачев – Гари
Иън Мачадо Гари: Когато победя Ислам Махачев, всички ще млъкнете
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Коментари
Напиши коментар12:26 | 18 апр 2025 г.
20:10 | 17 апр 2025 г.
14:14 | 17 апр 2025 г.
13:00 | 17 апр 2025 г.
12:12 | 17 апр 2025 г.
11:21 | 17 апр 2025 г.
10:00 | 17 апр 2025 г.
09:48 | 17 апр 2025 г.
09:44 | 17 апр 2025 г.
09:41 | 17 апр 2025 г.
Напиши коментар