Полузащитникът на Левски Гашпер Търдин разкри какво го е накрало да избере сините пред други оферти. 27-годишният словенец вкара дебютния си гол срещу Берое в последния кръг. Той говори и за целите, които са си поставили в тима.
„Истина е. Не липсваха оферти към мен. Получих такива от Русия и Украйна, но по различни причини не се реших да ги приема. Тогава Левски почука на вратата ми и представи условия, които веднага ме изкушиха. Вече знам, че това беше правилното решение. Отне ми около месец, за да свикна както с българския начин на живот, така и с футболната философия. Към края на сезона започнах да играя на ниво. През новия сезон съм много добре физически и психически. Разбира се, все още има място за подобрение, но всичко с времето си“, заяви Търдин пред planetnogomet.si.
„Левски е голям клуб. Имаме армия от фенове зад гърба си. Величието на клуба се усеща в целия град. Когато гостуваме, уважението, което изпитват към името на Левски, е видимо на всяка крачка. За всеки сравнително по-малък клуб най-големият трофей е скалпът на Левски, така че играят срещу нас на 120%. Дербито с ЦСКА е нещо специално. Напрежението във въздуха се усеща още няколко дни преди мача. През миналия сезон атмосферата беше невероятна. Имаме добър отбор и искаме да се състезаваме с Лудогорец за титлата, както и за купата. Желаем отново в Европа. Тази година оставихме добри впечатления в турнирите“, добави още той, цитиран от "Тема спорт".







Наоми Кембъл се срещна с папата във Ватикана (+СНИМКИ)
Кой контролира и кога се използва специалният режим при НСО?
Икономист: Големи бонуси в администрацията, полза никаква
Зимен хороскоп за всички зодии
Шофьор на микробус опита да подкупи полицаи с... 10 евро
Google Maps се сдоби с редица нови и много готини функции
Dacia се оказа без конкуренти и по още един показател в Европа
Бъдещото Peugeot 208 – кабина на изтребител и квадратен волан
Шеф в ЕК призна, че забраната на ДВГ може да бъде отменена
Треньорът на Царукян: Битката между Ислам Махачев и Джак Дела Мадалена ще бъде изключително напрегната
Леон Едуардс: „Най-големото постижение на Иън Гари е, че загуби от Шавкат Рахмонов“
Армен Петросян се завръща в клетката – подписа договор с RCC
Технически курс и специална кумите тренировка с Шихан Емануел Руарте в Аржентина
Ларингофарингеален рефлукс и влиянието му върху гласа
Експерти: Изключването на цели групи храни при онкологични пациенти е опасна практика
Диета №9 – лечебен хранителен режим при захарен диабет и метаболитни нарушения
Интимността забавя стареенето
Коментари
Напиши коментар09:40 | 8 окт 2025 г.
09:27 | 8 окт 2025 г.
Напиши коментар