Промоция за последните остатъци от богатството на Любо Пенев е обявил частен съдебен изпълнител, показва проверка на „България днес".
Повод за разпродажбата са неплатени задължения на бившия футболист към община Царево. След като чиновниците не успяват да се споразумеят с легендата, на търг са извадени имотите, притежавани от легендата. От общината отказаха да отговорят каква точно е дължимата от Пенев сума.
Според документите от Агенцията по вписванията става дума за три парцела на първи линия до морето в село Синеморец. Общата им площ е почти 15 декара, а пазарната им стойност малко над един милион лева. Върху тях преди години Пенев планираше да вдигне баровско вилно селище. След невъзможност да обслужва кредитите си за 2,3 млн. към банки намеренията му увиснаха.
В опит да си събере парите през 2009 г. трезорът му наложи забрана да напуска страната. По това време Пенев отново бе треньор на ЦСКА и бе заплашен да пропусне евромача на армейците срещу Фулъм. Очертаващият се резил бе избегнат след намесата на тогавашните собственици от „Титан". С тяхна помощ Любо внесе 50 бона гаранция и успя да присъства при загубата на отбора си.
Дадените тогава от Пенев обещания, че съвсем скоро ще си плати дълговете, така и не се сбъдват. От документите в Търговския регистър става ясно, че запорите над фирмите и имуществото от страна на банката и до ден днешен не са вдигнати. Футболната легенда все пак успява да изплати част от сумите. За останалите през лятото на миналата година прави нова ипотека на стойност 1 173 498 лв. Любопитно е, че като обезпечение за парите служат имотите в Синеморец.
Няколко месеца след сделката с банката, за Пенев се сещат и общинските власти. След като не си събират дължимите пари от бившия нападател, е наложен запор върху парцелите, а съдия-изпълнител започва разпродажба. След публикуване на обявата, самият търг е насрочен за началото на януари тази година.
Брокери, запознати с документацията, коментират, че цените и на трите имота са изключително занижени, което прави покупката им изключително изгодна. Промоционалните цени така и не предизвикват интерес сред инвеститори. След провала на търга съдия-изпълнителят насрочва ново събиране на оферта, а цените са намалени. В случай че и следващият търг в края на месеца се провали, следва нова промоция до намиране на купувачи.
Така според експерти в един момент може да се стигне дотам, че парите от продажбата да не покрият дълга на Пенев към банка и община. Така Любо рискува да остане без имоти, но и с неплатени кредити.
Investor
Dnes
Bloombergtv
Bulgaria On Air
Gol
Tialoto
Az-jenata
Puls
Teenproblem
Automedia
Imoti.net
Rabota
Az-deteto
Blog
Start.bg
Chernomore
Posoka
Boec
Megavselena.bg
Мисли ли за Вечното дерби? Разпродават имущество на Любо Пенев на промоция
Треньорът на ЦСКА има неплатени задължения към община Царево
11:28 | 19 фев 2019 г.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
Още от ЦСКА
-
Веласкес похвали Левски и се закани на ЦСКА
-
Алвеша се ядосва за мачовете с ЦСКА и Левски
-
Янев отсече: Имаме ясна цел и я следваме
-
ЦСКА не успя да бие ЦСКА 1948 и даде жертва за Левски
-
ЦСКА - ЦСКА 1948 1:1
-
ЦСКА го закъса здраво за дербито с Левски
Още от Gol.bg
-
Мачовете по телевизията днес, 13 май
-
Култ към "дивия петел" Веласкес? Титлата на Левски не е случайна!
-
Спортът по телевизията днес, 13 май
-
"Червена надежда": Защо триумфът на Левски е важен и за ЦСКА
-
Това е най-сладката титла на Левски
-
Джиро д’Италия: Много пари, престиж и икономика зад най-романтичната колоездачна обиколка + ВИДЕО







Животът на 4 зодии придобива значим смисъл след 15 май
Сателити откриха 260 гигантски номадски гробници в пустинята на Судан
Земята е под влияние на силна магнитна буря до петък
Захарова към Зеленски: Издай указ за спиране на атаките и ползвай гадател
Предстоят най-скъпите летни екскурзии
Спирова и Денисиньо ще се борят за 50 000 евро в Hell’s Kitchen
Русия иска империята си обратно, естонските майки планират да я спрат
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар00:09 | 20 фев 2019 г.
16:26 | 19 фев 2019 г.
15:43 | 19 фев 2019 г.
15:27 | 19 фев 2019 г.
13:52 | 19 фев 2019 г.
13:28 | 19 фев 2019 г.
13:07 | 19 фев 2019 г.
12:02 | 19 фев 2019 г.
11:33 | 19 фев 2019 г.
10:28 | 19 фев 2019 г.
Напиши коментар