ЦСКА и Левски не излъчиха победидел и завършиха 0:0 в двубой от плейофната фаза на Първа лига, игран на националния стадион "Васил Левски".
Поредното дерби между двата тима приключи без голове и ще бъде запомнено основно с много напрежение, малко футбол и редица спорни ситуации. "Червените" трябва повече да съжаляват, че не поведоха в резултата през първото полувреме, в което Кристиан Малинов нацели гредата, а в края на първите 45 минути домакините пропуснаха и няколко добри положения.
През втората част "сините" също останаха разочаровани, след като Станислав Костов нацели левия страничен стълб. Като цяло срещата бе изпълнена основно с единоборства в средата на терена, като и двата отбора рядко стигаха до опасности пред вратите на Витаутас Черниаускас и Николай Михайлов.
Така ЦСКА От това може да се възползва Лудогорец, който при евентуална победа тази вечер над Ботев Пловдив, ще се откъсне на 5 пунка от "червените" и цели 11 от "сините".
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/8dPE9rGS4Z4" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
Двата отбора започнаха равноствойно двубоя, борейки се за надмощие в средата на терена, като накъсаната игра преобладаваше. В 8-ата минута обаче "червените" бяха близо до гола. Кристиян Малинов демонстрира точен мерник след изпълнение на пряк свободен удар. За късмет на Николай Михайлов, топката се удари в дясната греда.
В следващите минути "червени" и "сини" футболисти продължиха да се надлъгват тактически, от което пострада атрактивната игра и интересните положения пред двете врати.
В 27-ата минута дълъг пас бе на път да намери откъсващия се напред Али Соу. Михайлов предвиди случващото се и излезе извън наказателното поле, за да изчисти с глава в тъч.
В 31-ата минута се стигна до най-опасното положение. Остро центриране отдясно на Иван Турицов стигна до непокрития Рубен Пинто. Футболистът игра с глава, но топката мина на сантиметри от лявата греда.
В 40-ата минути последваха силни минути за "червените". Опасна атака на тима завърши с подаване на Кристиян Малинов към Соу. Футболистът шутира, но топката рикошира в крака на Живко Миланов и излезе в ъглов. При последвалото центриране Николай Бодуров се извиси над всички, но ударът му с глава не намери рамките на вратата. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.
Втората част започна добре за "сините", които нацелиха греда в 49-ата минута. Станислав Костов се измъкна от Нуно Томаш и отправи мощна тупалка на метър-два от линията на наказателното поле, но нацели левия страничен стълб.
В 56-ата минута Михалов боксира топката след центриране от ъглов удар. Тя попадна в Рубен Пинто, който мигновено шутира. Кълбото рикошира в Нуно Рейш и останаха съмнения, че защитникът е играл с ръка.
В 61-ата минута изстрел на Давиде Мариани от пряксвободен удар се озова право в ръцете на Витаутас Черниаускас.
В 69-ата минута ЦСКА поиска дузпа за нарушение на Луи Нганиони в наказателното поле срещу Жоржиньо. Страничният съдия обаче бе вдигнал флага си за засада, каквото нямаше.
В 73-ата минута дойде нова претенция за наказателен удар. Подаване отдясно бе пресечено от ръката на Нганиони. Съдията Станислав Тодоров отново остава безмълвен.
В 81-ата минута Давиде Мариани си пробва късмета с удар от далечно разстояние, който бе изключително неточен
ЦСКА - Левски 0:0
ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Иван Турицов, Николай Бодуров, Нуно Томаш, Стойчо Атанасов, Валентин Антов, Рубен Пинто, Кристиян Малинов, Жоржиньо (Рафаел Енрике 78'), Един Джеси (Евандро 64'), Али Соу
Треньор: Любослав Пенев
Левски: Николай Михайлов, Живко Миланов, Хали Тиам, Нуно Рейш, Луи Нганиони, Мартин Райнов, Илия Юруков, Давиде Мариани, Станислав Иванов, Паулиньо, Станислав Костов (Богдан Вашчук 81')
Треньор: Георги Дерменджиев
София, стадион "Васил Левски"
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Малинов, Антов, Бодуров (ЦСКА); Миланов, Рейш, Райнов (Левски)







Унгария за кораба Kairos край Ахтопол: Спонсориран от Украйна тероризъм
"Пирати 3": Конфискуваха рекорден брой документи, стоки, наркотици и валута
Желязков: Демокрацията изисква да се чува и различното мнение
Забранени улици за паркиране по време на протеста в София довечера
Песков: Руските власти трябва да бъдат предпазливи на фона на заплахите на Киев
Росен Желязков апелира: Нека протестите да бъдат мирни
Костадинов: Най-доброто за България е кабинетът да падне още днес
"Коледните чудеса на България" е инициатива на 8 граждански организации
Citroen направи щур ван със спалня и киносалон
Хиляди употребявани коли загубиха важна функция
Сервиз, гуми, застраховка – как да планираме годишния авто бюджет?
Загряване на спирачките през зимата – мит или реалност
Дейна Уайт категоричен: Няма да видим Ронда Раузи срещу Кейти Тейлър
Волкановски обясни кога би трябвало да получи реванш с Топурия
Пълен боен състав за UFC on ESPN 73 на 13 декември в Лас Вегас
Марио Баутиста vs. Винисиус Оливейра в подготовка за основен мач на UFC
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
Отбиване на бебето
София е домакин на кампанията „5 минути за здраве“ с безплатни изследвания чрез иновативни технологии
Коментари
Напиши коментар09:53 | 24 апр 2019 г.
10:27 | 21 апр 2019 г.
09:47 | 21 апр 2019 г.
09:46 | 21 апр 2019 г.
09:46 | 21 апр 2019 г.
09:39 | 21 апр 2019 г.
09:39 | 21 апр 2019 г.
08:50 | 21 апр 2019 г.
08:21 | 21 апр 2019 г.
08:20 | 21 апр 2019 г.
Напиши коментар