ЦСКА и Левски не излъчиха победидел и завършиха 0:0 в двубой от плейофната фаза на Първа лига, игран на националния стадион "Васил Левски".

Поредното дерби между двата тима приключи без голове и ще бъде запомнено основно с много напрежение, малко футбол и редица спорни ситуации. "Червените" трябва повече да съжаляват, че не поведоха в резултата през първото полувреме, в което Кристиан Малинов нацели гредата, а в края на първите 45 минути домакините пропуснаха и няколко добри положения.

През втората част "сините" също останаха разочаровани, след като Станислав Костов нацели левия страничен стълб. Като цяло срещата бе изпълнена основно с единоборства в средата на терена, като и двата отбора рядко стигаха до опасности пред вратите на Витаутас Черниаускас и Николай Михайлов.

Така ЦСКА От това може да се възползва Лудогорец, който при евентуална победа тази вечер над Ботев Пловдив, ще се откъсне на 5 пунка от "червените" и цели 11 от "сините".

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/8dPE9rGS4Z4" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двата отбора започнаха равноствойно двубоя, борейки се за надмощие в средата на терена, като накъсаната игра преобладаваше. В 8-ата минута обаче "червените" бяха близо до гола. Кристиян Малинов демонстрира точен мерник след изпълнение на пряк свободен удар. За късмет на Николай Михайлов, топката се удари в дясната греда.

В следващите минути "червени" и "сини" футболисти продължиха да се надлъгват тактически, от което пострада атрактивната игра и интересните положения пред двете врати.

В 27-ата минута дълъг пас бе на път да намери откъсващия се напред Али Соу. Михайлов предвиди случващото се и излезе извън наказателното поле, за да изчисти с глава в тъч.

В 31-ата минута се стигна до най-опасното положение. Остро центриране отдясно на Иван Турицов стигна до непокрития Рубен Пинто. Футболистът игра с глава, но топката мина на сантиметри от лявата греда.

В 40-ата минути последваха силни минути за "червените". Опасна атака на тима завърши с подаване на Кристиян Малинов към Соу. Футболистът шутира, но топката рикошира в крака на Живко Миланов и излезе в ъглов. При последвалото центриране Николай Бодуров се извиси над всички, но ударът му с глава не намери рамките на вратата. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

Втората част започна добре за "сините", които нацелиха греда в 49-ата минута. Станислав Костов се измъкна от Нуно Томаш и отправи мощна тупалка на метър-два от линията на наказателното поле, но нацели левия страничен стълб.

В 56-ата минута Михалов боксира топката след центриране от ъглов удар. Тя попадна в Рубен Пинто, който мигновено шутира. Кълбото рикошира в Нуно Рейш и останаха съмнения, че защитникът е играл с ръка.

В 61-ата минута изстрел на Давиде Мариани от пряксвободен удар се озова право в ръцете на Витаутас Черниаускас.

В 69-ата минута ЦСКА поиска дузпа за нарушение на Луи Нганиони в наказателното поле срещу Жоржиньо. Страничният съдия обаче бе вдигнал флага си за засада, каквото нямаше.

В 73-ата минута дойде нова претенция за наказателен удар. Подаване отдясно бе пресечено от ръката на Нганиони. Съдията Станислав Тодоров отново остава безмълвен.

В 81-ата минута Давиде Мариани си пробва късмета с удар от далечно разстояние, който бе изключително неточен

ЦСКА - Левски 0:0

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Иван Турицов, Николай Бодуров, Нуно Томаш, Стойчо Атанасов, Валентин Антов, Рубен Пинто, Кристиян Малинов, Жоржиньо (Рафаел Енрике 78'), Един Джеси (Евандро 64'), Али Соу
Треньор: Любослав Пенев

Левски: Николай Михайлов, Живко Миланов, Хали Тиам, Нуно Рейш, Луи Нганиони, Мартин Райнов, Илия Юруков, Давиде Мариани, Станислав Иванов, Паулиньо, Станислав Костов (Богдан Вашчук 81')
Треньор: Георги Дерменджиев