ЦСКА прави най-слабия си старт в първенството след 11 кръга от 9 години насам (108 месеца). За последно армейците са спечелили по-малко точки от настоящите си 19 през 2010/11, пише „Тема спорт“.

Тогава на същия етап от шампионата са събрали едва 16 пункта под ръководството на Павел Дочев, Гьоре Йовановски и Милен Радуканов, който поема тима преди 11-ия кръг. Във всички останали сезони след това ЦСКА е имал поне 20 точки до 11-ата си среща. Най-малко е събрал през 2013-а, точно 20, след пет победи, пет ремита и загуба.

ЦСКА заема най-ниското си класиране след 11 изиграни кръга от 6 години насам. През 2013/14 г. армейците отново са 4-ти на този етап от сезона. Тогава обаче разликата от върха е по-малка - 5 точки, срещу 8 сега. В добавка в онзи момент червените са в серия от 4 победи и тепърва набират скорост в шампионата.

Имат и повече точки - 20 срещу 19 сега. А и по-добра голова разлика - 14:5 срещу 17:13. Червените са инкасирали 7 гола през първата част и 6 през втората, а вратарят им Густаво Бусато за първи път допусна попадения в официален мач за ЦСКА при поражението с 1:2 от Берое.

Всъщност, „армейците“ не са инкасирали толкова много голове след 11 кръга от 24 години насам - цели 13! За последно това се случва през 1995/96 г., когато до този етап от сезона ЦСКА е инкасирал 14 попадения, като записва срамни домакински загуби с 1:2 от Монтана и с 1:5 от Локо Сф, но двубоят с железничарите е на "Васил Левски". Тогава треньор е Пламен Марков. От там в 19-те кръга до края на сезона армейците инкасират по-малко - 12, като през пролетта начело е Георги Василев-Гочето. През сезони 1998/99 и 2010/11 г. пък ЦСКА е допуснал по 12 попадения след 11-ия кръг.

Червените имат едва 3 сухи мрежи в 11-те двубоя този сезон, а при споменатото поражение от Берое треньорът им Люпко Петрович записа първа шампионатна загуба в родното първенство от 22 мача. В този период сърбинът бе водил 3 отбора, като начело на Литекс е с баланс 2-2-0, с Левски е 7-3-0, а с ЦСКА бе 5-3-0, или общо 14-8-0.

В тази сметка не влиза прекратеният мач между Левски и Литекс в първенството на "Герена" през декември 2015 г. Тогава ловчанлии са извадени от терена от ръководството, като водят с 1:0. Последното поражение в елита на Петрович датираше от 27 май 2007 г. - 2:6 с Литекс от Левски.

Нападателят на „армейците“ Али Соу пък реализира в трета поредна среща в елита след 1:0 над Ботев Пд и 3:0 над Царско село. За сметка на него обаче голмайсторът на ЦСКА през сезона Евандро постепенно изпада в суша, като няма попадение от 238 минути насам. Той не е вкарвал от 73-ата минута на вечното дерби (2:2) на 1 септември. След това игра 81 минути срещу Ботев Пд, 79 срещу Царско село и 61 срещу Берое.