ЦСКА победи Етър 4:0 в мач от 14-ия кръг на Първа лига. С тази победа футболистите на Милош Крушчич събраха актив от 25 точки и заемат четвъртото място в класирането. Домакините са девети с 14 пункта.

Евандро, Али Соу, Соломон-Отабор и Петър Занев се разписаха за победителите, а Здравко Илиев от Етър бе изгонен в 54-ата минута.

Първата възможност в мача се откри пред Флорент Боджадж, който стреля без забавяне от десетина метра, но над напречната греда.

В 21-ата минута и ЦСКА създаде напрежение пред противниковата врата, но ударът на Евандро попадна право в ръцете на Христо Иванов.

В 41-ата минута Етър създаде най-добрата голова възможност до този момент. Боджадж намери Младенов, който не уцели вратата от непосредствена близост. В края на полувреме Соломон-Отабор с мощен удар затрудни максимално вратаря на домакините.

Три минути след почивката Гълъбов пусна отличен извеждащ пас към Соу, който не овладя добре топката и Христо Иванов я пресече.

В 54-ата минута Етър остана с 10 човека след втори жълт и респективно червен картон на Здравко Илиев, който извърши грубо нарушение срещу Евандро.

Последва пропуск с глава на Евандро, а секунди по-късно Боджадж изведе Иван Стоянов сам срещу Бусато, но вратарят успя да избие топката в краката на Руменов, който пропиля отличен шанс.

В 63-ата минута Занев центрира от корнер, Албентоса стреля от упор с глава, но Иванов успя да спаси. Последва добавка на Евандро от два метра, която спря в мрежата на домакините. В 68-ата минута Станоев опита да върне към Иван Иванов, но Али Соу го изпревари и порази целта за 2:0.

Соломон-Отабор направи резултата класически в 74-ата минута. Той бе изведен от Евандро на границата на наказателното поле и с плътен шут не остави шансове на Иванов.

Последното попадение в мача бе дело на Петър Занев, който вкара в 81-ата минута директно от пряк свободен удар.

Етър - ЦСКА 0:4

Голмайстори: 0:1 Евандро 63, 0:2 Али Соу 68, 0:3 Соломон-Отабор 74, 0:4 Петър Занев 81

Етър: Христо Иванов, Здравко Илиев, Иван Иванов, Христофор Хубчев, Александър Дюлгеров, Красимир Станоев, Иван Стоянов, Даниел Младенов (82-Светослав Ковачев), Румен Руменов (90-Никола Колев), Крум Стоянов, Флорент Боджадж (85-Ивайло Димитров)

ЦСКА: Густаво Бусато, Петър Занев, Пламен Гълъбов, Раул Албентоса, Валентин Антов, Брадли Мазику, Вив Соломон-Отабор (89-Мартин Смоленски), Али Соу (80-Тони Уот), Евандро (85-Жеферсон), Тиаго Родригес, Рубен Пинто