ЦСКА разнебити с 5:0 Берое в последна среща от сезона и заслужено си спечели място в Европа. "Армейците" завършиха втори след Лудогорец и с това си уредиха мачове в Лига Европа.

Два гола за ЦСКА заби Тиаго (70-дузпа и 77), по един добавиха Евандро (4), Антов (25) и Соу (81).

Като цяло "червените" изцяло доминираха и контролираха играта, създадоха дузина голови положения, вкараха пет гола и заслужено си взеха победата и трите точки.

Така ЦСКА завършва един противоречив сезон, в който не успя да детронира Лудогорец и изгуби по нелеп начин финалната среща за Купата на България от Локомотив Пловдив.

"Армейците" се реваншираха пред феновете си с класирането си за Европа и очакват следващото първенство, в което ще се целят в титлата.

Двубоят се игра на стадион "Българска армия" пред празни трибуди, заради забраната за посещение на публика на спортни състезания с цел ограничаване разпространението на коронавируса.

Непосредствено преди началото на срещата легендарният Димитър Пенев получи специални подаръци и приветствия от всички присъстващи на стадиона по повод 75-ия си рожден ден.

Също така ръководството на клуба връчи почетни плакети на футболистите Рубен Пинто и Едвин Джеси, които от следващия сезон ще продължат кариерите си в други първенства.

Първото полувреме започна отлично за армейците, които откриха резултата още в 4-та минута с красиво попадение на Евандро. В 24-та минута Валентин Антов отбеляза своя първи гол с червената фланелка и така удвои резултата.

През второто полувреме ЦСКА тотално доминраше над своя съперник. В 70-та минута Али Соу бе фаулиран в наказателното поле от вратаря на гостите и съдията посочи бялата точка, а Тиаго Родригес направи резултата класически след хландокръвно изпълнение.

Седем минути по-късно отново Тиаго бе точен за 4:0. В 81-та минута Али Соу оформи крайното 5:0 с красиво попадение.

По този начин ЦСКА завърши на второ място в крайното класиране с актив от 59 точки, като си осигури участие в квалификационните кръгове на Лига Европа през следващия месец.

На трето място в шампионата финишира Славия, която победи Лудогорец с 3:1 и събра актив от 55 точки, изпреварвайки четвъртия Левски, загубил от Локомотив (Пд) с 1:2 в София.

ЦСКА - Берое 5:0

1:0 Евандро (4)
2:0 Антов (25)
3:0 Тиаго (70-дузпа)
4:0 Тиаго (77)
5:0 Соу (81)

ЦСКА: 13. Бусато, 19. Турицов, 28. Гълъбов, 11. Занев, 18. Мазику, 26. Антов, 15. Занев, 8. Кери, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу

Берое: 33.Ганев, 5. Мезаг, 10. Макоута, 11. Фал, 19. Василев, 20. Фуртадо, 21. Йосипович, 22. Мерло, 25. Ангелов, 27. Стоянов, 73. Минчев