Славия разнебити с 3:1 Лудогорец на "Овча купел" и записа впечатляваща победа над разградчани.

С този успех "белите" минаха пред Левски и успяха да се доберат до третото място, което дава шанс за място в Лига Европа.

Възпитаниците на Златомир Загорчич ще трябва да играят срещу Ботев Пловдив за последната квота за Европа.

След тази загуба Лдогорец не успя да изравни рекорда от 36 мача без загуба на ЦСКА. До преди двубоя с “белите” разградчани  бяха записали 35 срещи без поражение.

Иначе Лудогорец изигра слабо първо полувреме, въпреки че Павел Върба гласува доверие на не малко играчи от основания състав. Филип Кръстев откри резултата в 13-ата минута, а в 29-ата Христо Попадийн покачи на 2:0.

В последната минута на първата част Ради Кирилов направи 3:0. Разградчани завършиха полувремето с човек по - малко, след като Сисиньо бе изгонен с директен червен картон след спречкване с футболисти на Славия.

След почивката Върба пусна три момчета от школата на клуба - Будинов, Йорданов и Петров, които се представиха много добре. Лудогорец имаше превъзходство до 60-ата минута, но така и не успя да намали резултата.

След това “белите” изравниха играта и създадоха някои положения пред Ренан. В 74-ата минута Дан Битон върна един гол със страхотен шут от 25 метра.

Това бе трети пореден мач, в който бившият играч на Ашдот вкарва. След попадението последва отново натиск на Лудогорец, но до нов гол във вратата на Стериякис не се стигна.

Славия - Лудогорец 3:1

1:0 Филип Кръстев (12')
2:0 Христо Попадийн (29')
3:0 Радослав Кирилов (45' +1)
3:1 Дан Битон (74')

СЛАВИЯ: Антониос Стериякис, Емил Виячки, Петър Патев, Милен Гамаков, Филип Кръстев, Венцислав Бенгюзов, Христо Попадийн (66 - Ертан Томбак), Янис Карабельов, Емил Стоев, Калоян Кръстев, Радослав Кирилов

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Сисиньо, Драгош Григоре, Георги Терзиев, Стефан Баджи, Димо Бакалов (47 - Илкер Будинов), Серкан Юсеин (52 - Иван Йорданов), Дан Битон, Вандерсон, Якуб Шверчок (55 - Цветослав Петров).