ЦСКА без проблеми се класира на 1/4 финал за купата на България, след като победи с 3:1 Черно море на стадион "Българска армия".
Два гола за "армейците" вкара Георги Йомов (39-дузпа и 49), един добави Бисмарк (10), попадението за варненци заби Даниел Димов (62).
Така момчетата на Бруно Акрапович поне за малко се реваншираха пред феновете си за шампионатната загуба с 0:1 от Лудогорец преди дни.
Като цяло ЦСКА доминираше в срещата, вкара си положенията и логично е в следващата фаза на надпреварата.
Футболистите на Черно море заслужават добри думи за представянето си, но допуснаха твърде груби грешки в защита и това им костваше загубата.
Първото полувреме започна отлично за армейците, които откриха резултата още в 10-ата минута на срещата, когато Бисмарк Чарлс открадна топката от вратаря на гостите и хладнокръвно откри, отбелязвайки своя първи гол с червената фланелка.
В 27-ата минута Йомов се пребори с противников играч и нахлу в наказателното поле, но стреля покрай гредата. Седем минути по-късно Тибо Вион центрира от корнер и Жорди Кайседо стреля с глава, но кълбото се отби от тялото на Жером Синклер.
След още три минути игра Брадли Мазику навлезе в наказателното поле след самостоятелен пробив и стреля към вратата, но Иван Дюлгеров успя да избие, а при добавката Кайседо не нацели вратата.
Така се стигна до 39-ата минута, когато Жером Синклер проби между няколко играчи на Черно море и подаде към Бисмарк Чарлс, който бе фаулриран от Даниел Димов и главният съдия Волен Чинков посочи бялата точка.
Зад топката застана Георги Йомов, който стреля силно в долния десен ъгъл на Дюлгеров и покачи на 2:0. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.
През втората част ЦСКА продължи да атакува и да бъде по-добрият отбор на терена. В 49-ата минута Брадли Мазику направи хубав пробив по лявото крило и центрира към Георги Йомов, който стреля силно от границата на наказателното поле и направи резултата класически, разписвайки се за втори път в двубоя.
В 63-ата минута Черно море върна едно попадение след като капитанът на тима Даниел Димов засече с глава центриране на Родриго от фаул и намали изоставането на своя тим на 1:3.
До края на срещата нямаше повече голове и ЦСКА заслужено се поздрави с победата и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България.
ЦСКА - Черно море 3:1
Голмайстори:
1:0 Бисмарк (10)
2:0 Георги Йомов (39-дузпа)
3:0 Георги Йомов (49)
3:1 Даниел Димов (62)
ЦСКА: 1. Бусато, 4. Кох, 2. Матей, 11. Занев, 10. Йомов, 15. Вион, 20. Тиаго, 18. Мазику, 24. Синклер, 17. Бисмарк, 30. Кайседо
Черно море: 25. Дюлгеров, 6. Попов, 27. Димов, 28. Дробаров, 2. Панов, 77. Велев, 23. Алварес, 10. Илиев, 72. Родриго, 29. Касми, 20. Зе Гомеш







Прогноза за времето от Петър Янков: Кратко захлаждане, а после нова жега до 40°
Автомобилният износ на Китай премина границата от 1 млн. бройки месечно
Брад Пит отново залитна по алкохола: Не посяга към чашката от вчера
Христов: Олигархията е раково образувание, изрязването му ще отнеме време
Провеждането на Евровизия във воюващи страни ще бъде забранено
Джартов: Земите ни не са в добро състояние и това води до пожари
Най-търсеният автомобил на старо е до 5 години
Mercedes подготвя нов хибрид за C-Class, GLC и GLE
Четири скрити функции на автомобила
Шест проблема при Honda CR-V на старо
Даниел Кормие избра Хабиб за най-великия боец в историята
Махачев: В Русия има много таланти, но нямат шанс да се развиват
Дейна Уайт подготвя ново грандиозно събитие на UFC
Мераб Двалишвили отново провокира Пьотр Ян
Как да предотвратим увисването на кожата?
Може ли приемът на НСПВС около овулацията да попречи на зачатието?
EMA препоръчва Icotyde (икотрокинра) — първото перорално лекарство срещу IL-23 рецептора при плакатен псориазис
Аденоми на надбъбрека – протичат с разнообразни симптоми
Коментари
Напиши коментар19:26 | 2 мар 2021 г.
Напиши коментар