Евробоецът ЦСКА излъга с 1:0 Черно море във Варна и записа изключително трудна и важна победа в битката за шампионската титла. Единственото попадение в мача заби Кайседо в 61-ата минута.

Срещата на стадион "Тича" бе истинска битка, като и двата отбора заслужават само добри думи за представянето си в този мач.

Трябва да се отбележи, че Черно море игра в намален състав след 73-ата минута, когато от игра бе изгонен Зе Гомеш за два жълти картона.

Така ЦСКА отново зарадва верните си фенове, след като преди дни успя да влезе и в групите на Лига на конференциите.

Денят бе специален за треньора на “моряците” Илиан Илиев, който се превърна в треньора с най-много мачове за Черно море в елита – 350. Той изпревари с една среща легендата Иван Моканов, на който бе открита бронзова статуя до стадиона преди двубоя.

Домакините започнаха по-активно и създадоха на няколко пъти напрежение в наказателното поле на съперника. В 7-ата минута вратарят на ЦСКА Димитър Евтимов спря коварно центриране на Цветомир Панов, което отиваше към Зе Гомеш. Последва удар на Живко Атанасов, след който топката излезе в аут.

ЦСКА постепенно се съвзе и в 22-рата минута след шут на Чатакович кълбото „облиза“ напречната греда. В 30-ата минута Пабло Гарсия стреля от воле, но Димитър Евтимов реагира блестящо и изби в корнер.

В 40-ата минута стражът на „моряците“ Георги Георгиев отрази удар на Хамза Чатакович. В 47-ата минута Стефан Велев шутира, вратарят Евтимов изби топката и тя отиде към голлинията, но Лам я изчисти в корнер. Две минути по-късно Андраде отправи удар и отново Евтимов изби.

Черно море стоеше по-добре на терена, но противно на логиката получи гол. В 61-вата минута Греъм Кери подаде прострелно от левия фланга и Жорди Кайседо отклони отблизо топката в мрежата – 1:0 за ЦСКА.

В 72-рата минута Цветомир Панов премина през защитата на ЦСКА отляво и даде успореден пас за Жозе Гомеш, но нападателят на Черно море се размина с топката. Веднага след това Черно море остана с 10 души. В 73-тата минута Зе Гомеш извърши глупав фаул срещу Мазику и бе изгонен с втори жълт картон.

До края на срещата Черно море опита да стигне поне до изравняване на резултата, но така и не успя да завърши своите атаки по най-добрия начин.

Черно море - ЦСКА 0:1

Голмайстор: Кайседо (61)

Черно море: 22. Георгиев, 6. Попов, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 2. Панов, 71. Панайотов, 23. Гарсия, 15. Андраде, 20. Зе Гомеш, 72. Родриго, 77. Велев

ЦСКА: 25. Евтимов, 2. Матей, 29. Лам, 18. Мазику, 19. Турицов, 3. Жеферсон, 21. Юга, 8. Кери, 11. Чатакович, 23. Ахмедов, 9. Кайседо