Българският нападател Мартин Тошев вкара гол за Шахтьор Караганди във финала за Купата на Казахстан, но тимът загуби от Кайрат след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 2:2, а в продълженията двата отбора си размениха по още едно попадение за 3:3.

Истинска драма настъпи при 11-метровите удари, след които Кайрат спечели с 9:8 и взе купата. Бразилската звезда Вагнер Лав (6, 20) реализира два пъти за Кайрат преди почивката, Михаил Габишев (48) върна едно попадение, а Мартин Тошев (75) възстанови равенството.

Шахтьор получи дузпа в продълженията и Айдос Татъбаев (97-дузпа) бе тоен от бялата точка. Именно голмайсторът замени юношата на ЦСКА в 90-ата минута. Артур Шушеначев (110) обаче изравни за 3:3 и в крайна сметка се стигна до изпълнения на дузпи.

При първите пет опита двата тима направиха по един пропуск. След това продължиха до грешка и Абилайхан Назимканов я допусна след спасяване на вратаря Покатилов, който донесе трофея за Кайрат.

По този начин Кайрат взе утешителния трофей в страната, след като Тобол със Саид Ибраимов в треньорския екип изненада всички и спечели титлата.