Българският нападател на Шахтьор Караганди Мартин Тошев се разписа при победата с 2:0 като гост над Тобол в реванш от полуфиналите за Купата на Казахстан. Първата среща завърши 5:2 за тима на нашия. Така Шахтьор ще спори за трофея с Кайрат, елиминирал Астана.

Гостите стигнаха до успеха с два гола в рамките на четири минути в края на първото полувреме. Първо Павел Назаренко се разписа в 35-ата минута, а Тошев удвои в 39-ата минута. Така юношата на ЦСКА може да спечели купата във втора различна страна. През 2019 г. той спечели трофея в Ливан.

Тобол заложи в двубоя на част от резервите си, след като си осигури титлата преди около месец. В състава на тима от Костанай, където помощник треньор е Саид Ибраимов, личат имената на няколко футболисти, минали през българкото първенство.

Днес Тони Силва и Жереми Манзоро бяха титуляри, докато Рубен Бригидо остана на резервната скамейка.