Лудогорец удари с 2:0 ЦСКА и записа изключително важна победа в битката за шампионската титла.

Попаденията в мача забиха Пиерос Сотириу от дузпа в 78-ата минута и Мавис Чибота в 91-ата минута.

С този успех разградчани дръпнаха със седем точки на "армейците", но ЦСКА има мач по-малко.

През първото полувреме армейците започнаха силно срещата и в  9-ата минута Амос Юга отправи силен шут от двайсетина метра, който премина над напречната греда.

След още 20 игрови минути Греъм Кери бе фаулириан от Клод Гонсалвеш пред наказателното поле и съдията отсъди пряк свободен удар, след което показа жълт картон на футболиста на домакините.

Зад топката застана потърпевшият, който стреля силно в горния ляв ъгъл, но вратарят Падт демонстрира страхотен рефлекс и отби в корнер. В 42-ата минута Десподов фаулира Кери и също бе декориран в жълто.

До края на първата част нямаше повече опасни положения и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част армейците продъллжиха да атакуват и в 56-ата минута, дойде най-чистото положение в мача, когато Томас Лам засече центриране на Юрген Матай, но стражът на Лудогорец спаси и топката срещна  гредата, след което Сисиньо изчисти.

Малко след тази ситуация в игра за червените се появи Федерико Варела, който замени Яник Вилдсхут. Натискът на ЦСКА продължи и в 63-ата минута Греъм Кери преодоля защитник в зелено и се строполи в наказателното поле, но главният арбитър прецени, че ирландецът е играл симулативно и му показа жълт картон.

В 74-ата минута дойде и първия точен удар във вратата на Бусато, отправен от Чибота, който не затрудни бразилския страж.

Три минути по-късно, при една от редките си контраатаки домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Бусато срещу Чибота. Зад топката застана Пиерос Сотириу, който стреля силно в долния десен ъгъл и откри резултата.

В игра за армейците се появиха Мухар, Вион и Баи, които замениха Юга, Йомов и Жеферсон. Червените отново поеха инициативата и опитаха да изравнят резултата, но в последната минута Мавис Чибота реализира втори гол за Лудогорец, след нова контраатака и оформи крайното 2:0.

Лудогорец - ЦСКА 2:0

1:0 Пиерос Сотириу (78 - дузпа)
2:0 Мавис Чибота (91)

Лудогорец: 1. Падт, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 30. Пластун, 6. Пинас, 8. Гонсалвеш, 23. Шоу, 10. Ману, 64. Янков, 11. Десподов, 19. Пластун

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 29. Лам, 18. Мазику, 21. Юга, 3. Жеферсон, 10. Йомов, 8. Кери, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо