ЦСКА победи Черно море с 2:0 в динамична "снежна" среща от 19-ия кръг на родната efbet лига, състояла се на стадион "Българска армия".

Мартин Дичев си вкара автогол в средата на първото полувреме, а малко преди почивката Жорди Кайседо удвои аванса на "червените" след асистенция на Йоан Баи.

Столичани имаха превъзходство в двубоя и далеч по-точен мерник от "моряците" (4:1 изстрела в очертанията на вратите), които близо час изобщо не успяваха да улучат целта, въпреки честите опити за стрелба (цели пет блокирани шута).

Победата позволи на ЦСКА да събере 36 точки и да съкрати изоставането си от лидера Лудогорец на шест пункта. Черно море е трети с 32 точки в своя актив.

Още в 11-ата минута ЦСКА можеше да поведе - Баи проби отдясно, пусна остро към дебнещия Кайседо, но вратарят на гостите Дюлгеров плонжира и улови миг преди еквадорецът да засече на празна врата. Секунди по-късно действието се пренесе отляво, където Вилдсхут бе изведен отлично сам срещу стража на варненци, опита да пусне топката край него, но спечели само корнер.

В 19-ата минута обаче резултатът най-накрая бе открит. Вилдсхут центрира отляво към далечната греда, където нахлуващият Баи стреля, вратаря Дюлгеров изби, но в тялото на съотборника си Мартин Дичев, след което топката влетя в мрежата - 1:0 за ЦСКА.

Седем минути по-късно отново нидерландецът бе в центъра на събитията, след като навлезе в наказателното поле отляво, стреля в далечния ъгъл, но в последния момент стражът на Черно море закачи топката и я изби в корнер.

Малко преди да изтече половин час пък дойде време Жорди Кайседо да изправи публиката на крака - еквадорецът бе изведен зад защитата на гостите от Варна, напредна и шутира, останал сам срещу вратаря, но топката като по чудо мина на сантиметри от целта.

В 43-ата минута обаче южноамериканецът не сгреши, засичайки с глава центриране на Баи отдясно. Първоначално голът бе отменен заради засада, но след намесата на ВАР попадението бе зачетено и ЦСКА поведе с 2:0.

През втората част "червените" продължиха да атакуват и да владеят инициативата. В 65-ата минута старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов пусна в игра Тибо Вион и Калоян Кръстев, които замениха Хамза Чатакович и Жорди Кайседо.

Близо четвърт час преди края Жеферсон центрира в наказателното поле на Черно море, където Карло Мухар се извиси над всички, но ударът му с глава мина над вратата.

После Калоян Кръстев бе фаулиран в наказателното поле от Влатко Дробаров и главният арбитър Никола Попов веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Иван Турицов, но ситуацията бе разгледана от ВАР и дузпата бе отменена.

До края на срещата нямаше други интересни положения пред някоя от двете врати и по този начин "армейците" записаха напълно заслужена победа с 2:0 над Черно море.

ЦСКА - Черно море с 2:0

1:0 Мартин Дичев - 19', автогол
2:0 Жорди Кайседо - 43'

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов – 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей (к), 20. Карол Метс, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон Телес, 24. Карло Мухар, 11. Хамза Чатакович, 30. Яник Вилдсхут, 7. Йоан Баи, 9. Жорди Кайседо
Старши треньор: Стойчо Младенов

Черно море: 25. Иван Дюлгеров - 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 32. Мартин Дичев, 27. Даниел Димов (к), 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия, 9. Евгений Сердюк, 17. Велислав Василев, 15. Леандро Андраде
Старши треньор: Илиан Илиев