Бившият футболист на Ботев Пловдив и ЦСКА Георги Георгиев-Гецата сподели пред „Тема Спорт“ очакванията си за предстоящия мач между двата отбора. Той не назова кой е фаворитът му в мача, но зачекна болезнената тема за стадионите не само на канарчетата и ЦСКА, но и като цяло в България.
„Двата отбора са ми на сърцето и няма да кажа за кого ще стискам палци или ще победи в мача. Искам да се получи хубав двубой и да се събере много публика, но сега има по 3000 до 5000 човека на тези дербита, а преди играехме пред 30 000 души. Това е истината“, заяви Гецата.
„Няма как да има футбол в България, след като ни липсват стадиони и бази. Виждате колко време Ботев Пловдив не е на „Христо Ботев“. Колко време има спънки да се довърши Колежа. Същото е и за „Българска армия“. От ЦСКА искат да си построят нов стадион и дават пари, но няма кой да им позволи да го направят. Не говоря изцяло държавата да помогне, а да се направи както е в Унгария. Виждате какви съоръжения имат. Да е удоволствие да заведеш семейството си. Да не говорим за тези още по на Запад. Тук на един мач човек ще отиде да измръзне, но на другия няма да отиде. С хубави стадиони ще се вдигне и качеството на футбола, но сега това не се прави в България. Да не изреждам какво имат съседните ни страни, а ние не можем един стадион да построим като хората. Както и да е. Дано Ботев и ЦСКА да направят добър мач и хората да са доволни“, добави още той.
Снимка: Lap.bg








Американските самолети започнаха да напускат летище "Васил Левски"
Халкидики се превърна в звездата на пазара на ваканционни жилища
"Черно море" привлече чуждестранен халф
Бащата на Сияна: Крият истината за трагичното ПТП на "Тракия" с деца
Колоната от коли в посока Гърция е над километър ВИДЕО
Вицепремиерът Гълъб Донев: Това не е бюджет на реалността
Автомобил изгоря на магистрала "Хемус"
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар13:12 | 24 апр 2024 г.
12:47 | 20 мар 2022 г.
10:48 | 20 мар 2022 г.
Напиши коментар