Футболистите на ЦСКА ще си осигурят значителна премия при успех в предстоящия в неделя финал на SESAME Купа на България срещу Левски. Ако успеят да защитят спечеления през миналата кампания трофей възпитаниците на Алън Пардю ще си разделят 300 хиляди лева отборна премия, твърди „Тема спорт“.

Сумата ще бъде осигурена от собствениците на клуба, спонсорите и наградния фонд на турнира.

Армейците вече си заработиха бонуси за второто място в крайното класиране на Първа лига. Още в началото на кампанията на футболистите бе съобщено, че премии за отделни победи няма да има, а са предвидени отборни бонуси единствено при първо или второ място в крайното класиране.

Днес ще стане ясно и каква ще е премия за Левски при успех във финала на 15 май. На спора за трофея ще присъстват 35 000 зрители.