Гостуването на Македония ГП се превърна в десетото поредно гостуване на ЦСКА в евротурнирите, в което тимът не успя да спечели. Армейците не познават вкуса на победата далеч от дома на международната сцена вече от близо 2 години, пише „Тема Спорт“.

За последно те поднесоха сензацията в плейофите за влизане в групите на Лига Европа през сезон 2020/21, когато надиграха Базел в Швейцария с 3:1 на 1 октомври 2020. В същинската част на турнира те направиха нулеви равенства при визитите на Рома и Клуж и отстъпиха с 0:3 като гост на Йънг Бойс.

През следващия сезон пък червените така и не успяха да спечелят далеч от дома, като завършиха наравно с Лиепая (0:0) и Осиек (1:1), а след това загубиха от Виктория Пилзен (0:2), Рома (1:5), Заря Луганск (0:2) и Бодьо/Глимт (0:2).

Нулевото реми с Македония ГП е десетият пореден мач без победа, а освен това червените не са вкарвали като гост в Европа вече 350 минути или близо 6 часа. За последно Греъм Кери вкара за 1:0 на „Олимпико“ в 10-ата минута.