Норвежкият халф Джонатан Линдсет пристигна в София и днес или най-късно утре ще направи първа тренировка с ЦСКА, пише Тема спорт. Както е известно, полузащитникът подписа своя договор с армейците миналата седмица, а в неделя изигра последния си мач за вече бившия си тим Сарпсборг 08 загубен с 0:2 от Лилестрьом, като бе сменен на полувремето. Днес ще стане ясно дали той ще бъде картотекиран за мачовете от Лигата на конференциите и ще вземе участие в реванша със Сейнт Патрикс идната седмица. Той отсъства от първоначално подадения списък, но може да бъде добавен днес. Дали това ще се случи, ще бъде ясно до часове.

В същото време стана ясно, че младият футболист на армейците Асен Дончев ще получи наградата за футболист номер едно на 3-ти кръг в родния шампионат. Юношата на червените донесе успеха над Черно море с гол в 77-ата минута, след като се бе появил в игра само 60 секунди по-рано. Срещу Берое Дончев започна като титуляр за първи път през този сезон. Той е опция пред Саша Илич както за поста десен бек, така и десен външен халф, като това е позицията, на която се е подвизавал в юношеските формации.

Дончев е избран за номер едно на кръга след гласуване на всички треньори от елита.

Снимка: Lap.bg