На специална церемония в Пресклуб България защитникът на ЦСКА Асен Дончев бе награден за Играч №1 на третия кръг в efbet Лига. За първия си гол в елита при успеха на “армейците” над Черно море Варна с 1:0, Дончев получи 6 гласа от участвалите в анкетата на Пресклуба 19 футболни треньори. Ивайло Чочев /ЦСКА 1948/ има 5 гласа, с по три са Бърнард Текпетей /Лудогорец/ и Иван Тилев /Арда/, а Георги Русев (ЦСКА 1948) е с 1 глас.
Асен Дончев благодари за наградата, която е първа в кариерата му, и подчерта: “Радвам се, че точно по този начин вкарах първия си гол за ЦСКА – веднага след влизането ми в игра и при първото докосване на топката. Много съм щастлив, че с моя гол ЦСКА спечели този важен мач“.
Дончев поясни, че е имал тежка контузия, която е лекувал близо 7 месеца, но вече се чувства по-силен. „Дебютът ми за ЦСКА бе срещу Монтана, в последните 20 минути Любо Пенев ме пусна и бях много щастлив“. Той заяви, че със Саша Илич е провел разговор, на който му е обяснил, че предпочита да играе като крило, а не десен защитник. „Разбира се, че ще играя там, където ми каже треньорът. Казах на Саша Илич, че предпочитам да играя крило, защото като юноша най-добре се представях на този пост. Благодарен съм му, че ми дава шанс да се изявявам на този пост и се надявам да оправдая доверието му“.
Дончев заяви, че двете убедителни победи над Македония Гьорче Петров и Берое дават повече самочувствие, а амбициите стават по-големи. „Надявам се това да бъде нашата година. Имаме чудесен треньор, чудесен треньорски щаб, много добри футболисти – всичко зависи от нас, за да се представим по най-добрия начин и да завършим на първо място“, каза младият футболист и добави: „Атмосферата в отбора е чудесна, няма деление на българи и чужденци – всички сме едно цяло и се стараем да дадем най-доброто от себе си“.
Дончев уточни, че в мача срещу Берое са му отменили гол, но е сигурен, че в следващите двубои също ще бележи голове, включително и в евротурнирите. „В никакъв случай няма да подценим следващия ни съперник. Те са корав отбор, очаквам да стане здрава битка, но ние сме по-добрият отбор и съм сигурен, че ще продължим в следващия кръг“, каза той потвърди, че Саша Илич се включва във всяка тренировка и показва отлични футболни умения.








Най-късметлийският ден за всяка зодия през юли 2026
Скариди с бяло вино и чесън - лесна и ароматна рецепта
Жълт код за опасно горещо време в 14 области на България
"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Физиев с брутален нокаут в Баку
Шара Булет оцеля след нокдаун и пречупи Мишел Перейра в Баку
Матеус Камило с гръмка победа над Садихов пред родната му публика
Станислава Атанасова със сребро на европейското по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар