ЦСКА продължава с отличното си представяне в efbet Лига, след като в мач от 18-ия кръг победи с 2:0 Черно море.

Успехът на "червените" на стадион "Тича" във Варна беше заслужен и дойде с голове след почивката. Жеферсон откри резултата в 64-ата минута, а в 75-ата току-що появилият се на терена Марселино Кареасо също вкара след кошмарна грешка на вратаря Георги Георгиев.

Така ЦСКА постигна шеста победа в последните си седем мача в първенството, като единствено Локомотив София не се даде на "армейците" в миналия кръг след 0:0 на стадион "Българска армия".

За първи път от началото на сезона пък Черно море допусна две поредни загуби в шампионата, след като преди седмица отстъпи с 0:1 от Славия в София. Въобще, в последните си седем двубоя, варненци имат само една победа, четири равенства и две загуби.

В класирането ЦСКА събра 44 точки и за първи път в богата си история постигна пет поредни победи като гост. Столичани са на 1-во място, с 6 т. пред Лудогорец, който е с три мача по-малко. "Моряците" заемат 6-та позиция с 29 пункта. Сега за двата отбора предстоят сблъсъци от 1/16-финалите за Купата на България. На 26 ноември "червените" гостуват на Гигант Съединение, докато варненци имат визита на Литекс ден по-късно.

Треньорът на Черно море Илиан Илиев заложи на схема 4-2-3-1, като на върха на атаката действаше Исмаил Иса. От своя страна наставника на "червените" Саша Илич отново избра постройка трима защитници. В сърцето на отбраната бяха поставени Амос Юга, Енес Махмутович и Християн Петров, докато по крилата бяха Иван Турицов и Брадли де Нойер.

Първата сериозна ситуация в мача бе за домакините в 8-та минута. Матеус Клементе получи топката отдясно и опита нещо средно между удар и подаване, но за късмет на гостите топката премина на сантиметри встрани от вратата. В 17-та минута Тибо Вион центрира отдясно от свободен удар в наказателното поле на Черно море, а Жеферсон я засече с глава, но тя премина над вратата. В 24-та минута след грешка на защитата на домакините топката попадна у Дюкенс Назон, който излезе сам срещу вратаря Георги Георгиев и стреля, но стражът на варненци спаси.

В 30-та минута вратарят на Черно море Георги Георгиев предотврати сигурен гол, след като успя да избие топката след опасен удар по диагонал отляво на Маурисио Гарсес. В 36-та минута Тибо Вион стреля от около 30 метра много силно, но вратарят Георги Георгиев отново спаси.

В 48-та минута домакините можеха да открият резултата. Исмаил Иса изведе отдясно Велислав Василев, който напредна и навлезе в наказателното поле на ЦСКА и пусна топката към връхлитащия Васил Панайотов, който обаче от няколко метра стреля много неточно.

В 64-та минута гостите откриха резултата. Иван Турицов пусна пас отдясно към Жеферсон, който с топовен изстрел фронтално от границата на наказателното поле вкара за 1:0 за ЦСКА.

Десет минути по-късно Марселино Кареазо стреля по земя от дистанция, вратарят Георги Георгиев опита да улови топката, но я изпусна между краката си и тя влезе във вратата за 0:2. В 88-та минута Матиас Курьор засече топката с глава след центриране отляво, но тя премина над вратата на гостите.

В 90+4 минута вратарят на домакините Георги Георгиев спаси опасен удар на Бисмарк Чарлс. В 90+5 минута пък Брадли Де Нойер от гостите получи втори жълт и съответно червен картон и напусна игра.

Черно море - ЦСКА 0:2

Голмайстори: 0:1 Жеферсон (64), 0:2 Марселино (74)

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петър Босанчич, 32. Мартин Дичев (66-Велев), 2. Цветомир Панов, 7. Матеус Клементе, 88. Мимито (66-Курьор), 20. Мади Кета (52-Златев), 10. Велислав Василев (66-Фернандес), 71. Васил Панайотов, 9. Исмаил Иса (85-Ангелов)
Треньор: Илиан Илиев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 21. Амос Юга, 22. Енес Махмутович (78-Кох), 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов, 5. Брадли де Нойер, 3. Джеферсон, 7. Джонатан Линдсет (83-Шопов), 15. Тибо Вион (65-Марселино), 27. Маурисио Гарсес (78-Чарлс), 9. Дюкенс Назон (65-Морено)
Треньор: Саша Илич

Варна, ст.: "Тича"
Съдия: Г. Гинчев
Жълти картони: Панов, Клементе (Черно море); Петров, Вион, Де Нойер (ЦСКА)