ЦСКА 1948 спря ЦСКА за титлата. Срещата завърши 1:1.

Драмата бе пълна до краен предел. Срещата вървеше към равенство 1-1, но съдията Гидженов даде дузпа за "армейците" дълбоко в добавеното време. Зад топката застана Иван Турицов, който изпусна.

Така ЦСКА изпусна да дръпне 4 точки пред Лудогорец. Авансът им на върха е само 2, а след няколко часа "червените" могат да бъдат изместени от лидерската позиция, ако Лудогорец победи Левски.

Енес  Махмутович откри за домакините от "Българска армия" в 40-ата мин. В 45-ата мин Педриньо изравни.

Голмайсторът на ЦСКА Дюкенс Назон отново е на пейката. Хаитянинът има контузия и Саша Илич не рискува да го пусне от първата минута.

Капитанът на ЦСКА 1948 - Даниел Наумов, е извън състава. Вратарят получи контузия в предния кръг срещу Лудогорец. На негово място под рамката застана Генадий Ганев. Аут поради наказание е Елитон, а неговото място заема състезателят от втория отбор на "червените" Ангел Грънчов.

Първите минути гостите, които играят в Бистрица, стигнаха до няколко статични положение. Те обаче по никакъв начин не затрудниха бранителите на ЦСКА.

В 17-ата мин мощен удар на Хайнц профуча край гредата на Ганев.

Постепенно ЦСКА натиска. "Черните" създадоха няколко ситуация, но завършващият удар им куцаше.

Такава бе и ситуацията в 37-ата мин. Тогава Линдест се възползва от греша на Умарбаев. Норвежецът пусна към Турицов. Двамата направиха двойно, а Линдест от дузпата не успя да намери целта.

В 40-ата мин ЦСКА откри. Тибо Вион хвърли тъч в наказателното поле. Там Симеон Петров не успя да изчисти топка. Тя попадна право у Махмутович, който матира стража на ЦСКА 1948.

4 мин по-късно "червените" пропиляха нов шанс. Маурисио Гарсес се измъкна от персоналния си пазач. Ударът му обаче разочарова.

В ответната атака ЦСКА 1948 изравни. Педриньо финтира голмайстора Енес Махмутович и стреля по диагонала. Густаво Бусато не се намеси  убедително и топката влетя във вратата му.

В първите минути на втората част гредата спаси ЦСКА 1948. Удар от пряк свободен удар на Хайнц срещна горната рамка на вратата на Ганев.

Малко след това Матей получи травма и поиска смяна. На негово място в игра се появи Мено Кох.

В 57-ата минута футболистите на ЦСКА 1948 разиграха атрактивно пред наказателното поле на съперника. Умарбаев се оказа на добра позиция и пробва късмета си, но не успя.

Педриньо пробва аркобатично изпълнение в 83-ата мин, но ударът му прелетя много над вратата на ЦСКА.

Дълбоко в добавеното време ЦСКА получи дузпа. След преразглеждане с ВАР съдията Гидженов посочи бялата точка. Зад топката застана Турицов, който през сезона досега бе безгрешен. Само че националът трепна и пропиля чудесна възможност да направи ЦСКА шампион.

ЦСКА - ЦСКА 1948 1:1

Голмайстори: 1:0 Махмутович (40), 1:1 Педриньо (45)

Стартови състави:

ЦСКА:  Бусато, Юга, Махмутович, Матей, Турицов, Вион, Туфегджич, Марселино, Линдсет, Хайнц, Гарсес

ЦСКА 1948: Ганев, Фуртадо, Петров, Грънчов, Сидклей, Чочев, Даскалов, Умарбаев, Русев, Педриньо, Колев