ЦСКА отстъпи с 0:1 пред шампиона на Азербайджан Карабах в третата си контролна среща по време на летния подготвителен лагер на тима в Австрия. Двубоят се игра на стадиона в град Вьоргъл.
През първото полувреме играта бе равностойна. Първият точен удар към една от двете врати отправи българският национал Станислав Шопов в 14-ата минута, но стражът на азерите спаси. В последствие над терена започна да вали сравнително силен дъжд и темпото на игра спадна, докато Шопов отново не стреля покрай противниковата врата.
Малко след това Сейни Санянг потърси Марк-Емилио Папазов пред голлинията на азерите, но младият централен нападател не успя да засече топката. Десетина минути преди края на първата част Шопов получи отдясно. Той отигра елегантно и намери Тобиас Хайнц в наказателното поле. Норвежецът предпочете да завършва сам, но прати топката в аут.
В 42-ата минута шампионът на Азербайджан стигна до попадение, чрез албанецът Джиджа Редон, който овладя топката пред вратарското поле и с точен удар я изпрати в мрежата на Густаво Бусато за 1:0 за азерите. Това беше първият гол, допуснат от ЦСКА в летния подготвителен период и при този резултат двата състава се оттеглиха на почивка.
В началото на втората част Бусато на три пъти прояви страхотен рефлекс и спаси опаси положения. През второто полувреме старши треньорът на армейците Саша Илич направи доста промени в състава си и даде шанс за изява на почти всички свои налични футболисти.
В 53-ата минута младокът Илиан Антонов се измъкна умело от двама бранители и шутира, но стражът на Карабах внимаваше и бе на мястото си. Постепенно червените вдигнаха оборотите и все по-често организираха и организираха натиск пред противниковата врата. Младият Илиан Антонов беше сред най-опасните футболисти в предни позиции. Определено талантът на Академия ЦСКА създаваше главоболия за противниковата защита.
В 65-ата минута той засече центриране на Шагоян, но не затрудни вратаря. В 84-ата минута Нериман Ахундзаде засече центриране отляво и стреля с глава в дясната греда зад влезлия след почивката страж Марин Орлинов. До края армейците опитаха да стигнат до попадение, но нямаха шанс и отстъпиха с 0:1 пред шампиона на Азербайджан Карабах.
Следващата контрола на ЦСКА е на 8 юли (събота), когато армейците се изправят срещу австрийския Тирол.

            





            
                                Развитие по случая с насилието над момиченце в детска градина в Каблешково                            
            
                                Журналист: Вучич е притиснат от протестите - все по-често говори за избори                            
                                В кадър: Мъже от стомана се изправиха срещу Airbus A220-300                            
                                Данъчен инспектор е осъден условно за подкупи                            
            
                                Японци развенчаха мита за LED фаровете                            
                                Eто го новото Renault Twingo                            
                                5 проблема, които нискокачественото гориво причинява                             
                                Защо в камиони и микробуси се поставят ярки предпазни колани?                            
            
                                Гига Чикадзе се завръща срещу Кевин Валехос на финалното UFC събитие за 2025 г.                            
                                Марио Баутиста: „От UFC ми обещаха нещо голямо след загубата от Нурмагомедов“                            
                                Джейк Пол коментира отменения бой с Джервонта Дейвис                            
                                14 медала за Twisted Jiu Jitsu от Европейското по бразилско джу джицу                            
            
                                Памуклийка – древна билка от помощ при съвременни заболявания                            
                                Захарен диабет тип  I  при деца - хранене и инсулинолечение                            
                                В УМБАЛ „Света Марина“ – Варна спасиха петдневно бебе с рядка вродена аномалия                            
                                Европейската седмица на фертилността започна под мотото „С факти напред – образование и информация“                            
            
                
                
                
                
                
                
Коментари
Напиши коментар13:56 | 24 апр 2024 г.
14:53 | 5 юли 2023 г.
14:48 | 5 юли 2023 г.
14:11 | 5 юли 2023 г.
14:09 | 5 юли 2023 г.
13:57 | 5 юли 2023 г.
11:21 | 5 юли 2023 г.
11:20 | 5 юли 2023 г.
08:55 | 5 юли 2023 г.
08:29 | 5 юли 2023 г.
Напиши коментар