Борещият се за спасение в полския елит Корона Киелце победи с 2:0 ЦСКА в първата контрола на "червените" по време на зимния лагер в Турция.

Мачът се проведе на "Miracle Stadium" в Анталия и неофициален дебют за "армейците" направи норвежецът Улаус Скаршем, който започна титуляр.

Но и взетият от Розенборг халф не успя да помогна на ЦСКА да предотврати загубата. В 32-ата минута Корона нацели греда, а  39-ата Амос Юга беше изгонен с червен картон след спор със съдията за корнер.

И само 60 секунди по-късно поляците поведоха чрез Пьотр Маларчук, а веднага след това на мястото на Юга в игра се появи Марселино Кареасо.

Малко след подновяването на играта Мено Кох допусна груба грешка, заради която Димитър Евтимов направи дузпа, от която  Адриан Далмау удвои преднината на Корона.

Следващата контрола на ЦСКА е насрочена за 25 януари срещу Трактор (Иран), а в Турция "червените" ще срещнат още Тренчин (Словакия) на 30 януари и Бохемианс (Прага) на 3 февруари.

През първото полувреме повечето интересни ситуации бяха пред вратата на ЦСКА. Евгени Шикавка изпрати високо първия опасен удар в мача, а след половин час игра поляците удариха и странична греда. Още в следващата атака Шикавка се озова сам срещу вратата след финт срещу Тибо Вион и Енес Махмутович, но Густаво Бусато отрази удара.

ЦСКАнаправи първото си чисто положение в 35-ата минута. Данило Асприля получи топката в наказателното поле от Станислав Шопов и стреля, но вратарят на поляците отрази удара.

В 37-та минута пък Нестор Ел Маестро остана без Амос Юга, който бе изгонен от игра. Само три минути по-късно "червените" допуснаха и гол, след като Пьотър Маларчик овладя избита топка на гърди и стреля от воле в мрежата на Бусато.

Нестор Ел Маестро направи много промени на полувремето и на вратата на "червените" застана Димитър Евтимов, който направи дузпа малко след почивката. Той събори играч на поляците в наказателното поле и в 49-та минута Адриан Далмау бе точен за 2:0.

"Червените" не успяха да се разпишат във вратата на поляците до края на мача и загубиха контролата с 0:2.

ЦСКА - Корона Келце 0:2

Голмайстори: 0:1 Пьотър Маларчик 40, 0:2 Адриан Далмау 49-дузпа

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Християн Петров, Енес Махмутович, Емануел Шакич, Тибо Вион, Амос Юга, Улаус Скаршем, Станислав Шопов, Марк-Емилион Папазов и Данило Асприля (Димитър Евтимов, Марин Орлинов, Юрген Матай, Мено Кох, Сейни Санянг, Браян Кордоба, Джонатан Линдсет, Лазар  Туфегджич, Тобиас Хайнц, Марселино Кареасо, Илиан Антонов, Георги Чорбаджийски и Майкъл Естрада)

Червен картон: Амос Юга 37' (ЦСКА)