ЦСКА разби с 4:0 Ботев Пловдив в мач от 25-ия кръг на efbet Лига, игран на националния стадион "Васил Левски".

Над всички за "червените" беше Фернандо Каранга, който най-накрая се "отпуши" след завръщането си. Бразилският стрелец наниза две попадения във вратата на безпомощните "канарчета". Нападателят можеше да вкара и хеттрик, но вратарят на гостите Матвей Игонен го лиши от мечтания момент.

Силни думи за представянето си заслужава и Тибо Вион. Той беше с основна заслуга за първия гол в срещата, след като ударът му беше спасен, а при добавката Джонатан Линдсет откри резултата. Французинът се отличи и с две асистенции, като и двете бяха към Каранга.

Последният гол в срещата беше дело на Матиас Фаетон.

С победата ЦСКА събра 54 точки и отново се изравни на 2-то място с Черно море. Лидер с 57 т. и мач по-малко е Лудогорец. Ботев заема 9-та позиция с 33 пункта.

След паузата за националните отбори ЦСКА гостува на Локомотив София, докато пловдичани приемат Черно море.

"Червените" решиха всичко до почивката, когато вкараха три гола. Линдсет откри резултата в 25-а минута с добавка, след като вратарят на Ботев отрази удар на Тибо Вион.

Малко по-късно Марселино можеше да вкара втори гол с акробатичен удар, но вратарят Игонен успя да избие в корнер.

В 33-а минута Каранга откри головата си сметка, след като бе изпуснат в наказателното поле от защитата на Ботев след корнер и с прецизен удар с глава не остави шансове на вратаря.

Минута по-късно Ботев стигна до попадение чрез Емануел Уме, но реферът Ивайло Стоянов отсъди нарушение в нападание на Уме срещу Християн Петров.

Каранга сложи край на интригата с втория си гол в 42-а минута по идентичен начин - удар с глава в далечния ъгъл след центриране на Тибо Вион от фаул.

В 56-ата минута Фернандо Каранга бе близо до хеттрик, но Матвей Игонен изби удара на бразилеца с глава в корнер.

Матиас Фаетон покачи на 4:0 за ЦСКА в 65-а минута след грешка в защитата на Ботев.

Гостите от Пловдив бяха близо до почетен гол в 87-а минута, но Густаво Бусато демонстрира класата си, спасявайки удара на останалия сам срещу Мохамед Брахими.

ЦСКА - Ботев Пловдив 4:0

Голмайстори: 1:0 Джонатан Линдсет (25), 3:0 Фернандо Каранга (33, 42), 4:0 Матиас Фаетон (65)

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов (20-Емануел Шакич), Християн Петров, Енес Махмутович, Тибо Вион (89-Мено Кох), Амос Юга, Марселино Кареасо, Джонатан Линдсет, Улаус Скаршем (78-Станислав Шопов), Матиас Фаетон (78-Данило Асприля), Фернандо Каранга (89-Илиян Антонов)

Ботев Пловдив: Матвей Игонен, Джеймс Ето'о, Атанас Чернев, Ивайло Видев, Николай Минков, Янис Карабельов (73-Лъчезар Балтанов), Антонио Перера, Димитър Папазов (78-Ехидже Укаки), Уме Емануел (73-Мохамед Брахими), Ивелин Попов, Георги Николов (61-Самюел Акере)

Стадион: Васил Левски
Съдия: Ивайло Стоянов
Жълти картони: Улаус Скаршем, Илиян Антонов, Станислав Шопов (ЦСКА); Георги Николов, Атанас Чернев, Антонио Переа, Мохамед Брахими (Ботев)

Снимка: Lap.bg